Hubert Hurkacz szybko wygrał z Oscarem Otte, teraz czas na Iwaszkę. Najgorszy start Niemców w US Open

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. Rozstawiony z numerem ósmym polski tenisista wygrał z Niemcem Oscarem Otte 6:4, 6:2, 6:4. Mecz trwał niespełna dwie godziny. Kolejnym rywalem Hubiego będzie Białorusin Ilja Iwaszka.

Hubert Hurkacz na rozpoczęcie US Open zaprezentował bardzo solidny tenis. Przez cały mecz świetnie funkcjonował jego serwis. Wrocławianin posłał 18 asów, a w dodatku rywal nie miał nawet jednej okazji do przełamania.

Szybkie zwycięstwo Polaka w US Open

Wszystkie sety miały bardzo podobny przebieg. Hubi pewnie wygrywał gemy przy swoim podaniu i czyhał, aby przełamać Niemca. Ottego w pewnym momencie serwis zawsze zaczynał zawodzić. W pierwszej partii został przełamany w trzecim gemie, w drugiej w trzecim i w piątym, a w ostatnim secie także w trzecim gemie.

Najgorszy start Niemców w US Open

Porażka Ottego dopełniła najgorszy start Niemców w męskiej drabince US Open od 1984 roku. Po raz pierwszy od 38 lat nie będą mieć bowiem żadnego reprezentanta w drugiej rundzie. Wcześniej odpadli Peter Gojowczyk, Maximilian Marterer i Daniel Altmaier. Z powodu kontuzji na kortach Flushing Meadows zabrakło natomiast wicelidera rankingu Alexandra Zvereva.

Hurkacz miał 37 zagrań kończących, a rywal 29. Polak popełnił 26 niewymuszonych błędów wobec 32 rywala, a także miał tylko dwa podwójne błędy, natomiast Otte siedem.

W czwartek w drugiej rundzie podopieczny trenera Craiga Boyntona zmierzy się z Białorusinem Ilją Iwaszką. Hurkacz po raz piąty rywalizuje w US Open. Nigdy nie udało mu się awansować do trzeciej rundy. Z pięciorga startujących w Nowym Jorku polskich singlistów pierwszą rundę zdołała przebrnąć jeszcze tylko rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek. Odpadli Magda Linette, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak.

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Oscar Otte (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:4