IE 2023: Ewa Swoboda ze złotym medalem, Natalia Kaczmarek ze srebrnym!

Ewa Swoboda/Adam Warżawa /PAP

Ewa Swoboda zdobyła złoty medal na igrzyskach europejskich w biegu na 100 m. Wcześniej srebrny krążek w biegu na 400 m wywalczyła Natalia Kaczmarek.

Ewa Swoboda wywalczyła na Stadionie Śląskim w Chorzowie złoty medal igrzysk europejskich w biegu na 100 m, uzyskując czas 11,09.

Zawodniczka AZS AWF Katowice prowadziła od początku biegu, do mety.

Z kolei Natalia Kaczmarek wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 m, uzyskując czas 50,34. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wygrała Holenderka Femke Bol 49,82.

Natalia Kaczmarek / 	Adam Warżawa    /PAP

Natalia Kaczmarek/ Adam Warżawa /PAP

Lekkoatleci walczą o medale IE w ramach rozgrywanych w Chorzowie drużynowych mistrzostw Europy. Swoboda zdobyła 16 punktów do klasyfikacji zespołowej, z kolei Kaczmarek – 15 punktów.

Jestem trochę zadowolona, trochę nie. Bo wiem, że stać mnie na lepsze bieganie. Wiedziałam, że wygrać będzie ciężko. Nie jest do końca tak, jak chciałam, ale też biegło mi się dość ciężko – powiedziała Kaczmarek.

Tu się biega głównie dla drużyny, czas schodzi na drugi plan. Na igrzyskach europejskich startuję pierwszy raz. To taka trochę nowość dla mnie. Fajnie, że jest medal, ale wygraliśmy dwie ostatnie edycje DME i chciałabym, żebyśmy tu byli też na podium – dodała.

Przyznała, że trudno było biec przy wysokiej temperaturze i wilgotności.

Trudno się oddychało i po biegu też było mi bardzo ciężko. Po tym, jak spadł deszcz i wszystko od razy wyparowało, było jeszcze bardziej duszno – oceniła.

Źródło

1 thought on “IE 2023: Ewa Swoboda ze złotym medalem, Natalia Kaczmarek ze srebrnym!