Iga Świątek pokazała moc w Biało-czerwonych barwach. Polska prowadzi ze Szwajcarią

Iga Świątek pokonała 6:3, 6:1 Simonę Waltert w meczu rozpoczynającym rywalizację Polski ze Szwajcarią w tenisowym Pucharze Billie Jean King.

Iga Świątek w bardzo dobrym stylu rozpoczęła dwudniową rywalizację Biało-czerwonych ze Szwajcarkami w Billie Jean King Cup. Wkrótce po liderce rankingu WTA na kort mają wyjść Magdalena Fręch oraz Celine Naef. W polskiej drużynie są także Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa, które powinny wystąpić w sobotniej grze deblowej.

Polska prowadzi ze Szwajcarią

Pojedynek Świątek z głośno wspieraną z trybun Jan Group Arena w Biel Waltert rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Polka spokojnie objęła prowadzenie 3:0 w pierwszym secie, ale mniej doświadczona rywalka niespodziewanie wróciła do gry przełamując Igę.

Szwajcarka wspięła się na wyżyny swoich możliwości, aleŚwiątek po tej chwili słabości nie pozwoliła już jednak przeciwniczce na wiele. Po 37 minutach cieszyła się ze zwycięstwa w partii.

Waltert wcale jednak nie zamierzała tanio sprzedać skóry. Dawała z siebie wszystko, pokazywała doskonały tenis i… wysoki poziom rozciągnięcia, po jednej z wymian wykonując szpagat. Na Polce nie zrobiło to jednak większego wrażenia i pewnie zwyciężyła w meczu.

Stawką polsko-szwajcarskiej rywalizacji jest awans do turnieju BJK Cup Finals, który w listopadzie odbędzie się w Sewilli.

Simona Waltert (Szwajcaria) – Iga Świątek (Polska) 3:6, 1:6

Żródlo: niezależna.pl