Efektowne zwycięstwo Biało-czerwonych. Polacy wysoko pokonali Węgrów

Przygotowująca się do hokejowych mistrzostw świata Elity reprezentacja Polski pokonała Węgry 6:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Krynicy-Zdroju. W piątkowych spotkaniu tych drużyn też lepsi byli Biało-czerwoni, którzy wygrali 5:2.

Trener Biało-czerwonych Robert Kalaber dokonał kilku zmian w porównaniu z piątkowym meczem. Do bramki za Tomasa Fucika wszedł Maciej Miarka. Ponadto szansę pokazania się dostali m.in. obrońcy Paweł Dronia, Patryk Wajda i Bartosz Florczak oraz napastnicy Filip Wielkiewicz i Sebastian Brynkus. Ponadto selekcjoner wciąż nie nie mógł skorzystać z hokeistów GKS Katowice i Re-Plast Unii Oświęcim, którzy toczą jeszcze rywalizację o mistrzostwo Polski.

Polacy zlali Węgrów

Węgrzy rok temu spadli z Elity i 28 kwietnia rozpocznie walkę o powrót do grona 16 najlepszych zespołów podczas mistrzostw świata Dywizji 1A we włoskim Bolzano. O ile w piątkowym meczu, który Polacy wygrali 5:2, były okresy wyrównanej gry, to w sobotę przewaga biało-czerwonych w dwóch pierwszych tercjach nie podlegała dyskusji. Już w 8. minucie urodzony w Krynicy-Zdroju Paweł Zygmunt rozwiązał worek z bramkami. Po kolejnych pięciu minutach było już 4:0.

W drugiej tercji do węgierskiej bramki trafili Aron Chmielewski i Dronia. Rywale dopiero w ostatniej tercji zagrali skuteczniej i zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Po meczu podobnie jak w piątek rozegrano konkurs rzutów karnych, które tym razem wygrali Węgrzy 2-0.

Podopiecznych trenera Kalabera czeka jeszcze sześć meczów sparingowych – 18 i 19 kwietnia w Bytomiu ze Słowenią, 26 i 27 kwietnia w Nottingham z Wielką Brytanią, 3 maja w Żylinie ze Słowacją i 7 maja w Sosnowcu z Danią. Mistrzostwa świata Elity, w których Biało-czerwoni, wezmą udział po raz pierwszy od 2002 roku, odbędą się w Czechach od 10 do 26 maja. Polacy swoje mecze grupy B będą rozgrywać w Ostrawie, a ich rywalami będą: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan. Cztery najlepsze zespoły z dwóch grup awansują do ćwierćfinału, a drużyny które zajmą ostatnie miejsce zostaną zdegradowane do Dywizji 1A.

Polska – Węgry 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)

Bramki: 1:0 Paweł Zygmunt (8), 2:0 Dominik Paś (9), 3:0 Damian Kapica (11), 4:0 Damian Tyczyński (14), 5:0 Aron Chmielewski (21), 6:0 Paweł Dronia (37), 6:1 Balazs Sebok (41), 6:2 Bence Szabo (56)