Kamil Stoch mistrzem Polski w skokach narciarskich

Kamil Stoch/Grzegorz Momot /PAP

Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) zdobył w Wiśle tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Wąsek (obaj reprezentują Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe). Z powodu problemów zdrowotnych w zawodach nie wystartował lider Pucharu Świata Dawid Kubacki.

W czwartkowych zawodach skoczkowie rywalizowali w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawodnicy często musieli schodzić z belki startowej i czekać na sprzyjający warunki wietrzne.

Wszystko wygląda dobrze, realizujemy plan, który był wcześniej opracowany. Zgodnie z nim mamy mieć dwa dni świąteczne, abyśmy mogli spędzić czas z rodziną. Potem wracamy do pracy i tak do końca sezonu – powiedział Stoch dla TVP Sport.

Po pierwszej serii zawodów rozgrywanych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle prowadził Piotr Żyła, drugi był Kamil Stoch, a trzeci Paweł Wąsek.

W drugiej serii Kamil Stoch skokiem na odległość 125,5 m zapewnił sobie mistrzostwo Polski, o zaledwie 0,5 punktu wyprzedzając Piotra Żyłę. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Wąsek.

Kamil Stoch/Grzegorz Momot /PAP

Co ciekawe, rok temu w Zakopanem kolejność na podium Mistrzostw Polski była dokładnie taka sama.

W zawodach wzięło udział 33 zawodników z 10 klubów (w tym jeden Słowak). Ich rywalizację obserwowało prawie 500 kibiców.

Kubacki przeziębiony

Z powodu problemów zdrowotnych w zawodach nie wystartował lider Pucharu Świata Dawid Kubacki.

Kubacki odniósł już w tym sezonie Pucharu Świata cztery zwycięstwa i ma 74 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Słoweńcem Anże Laniskiem. Trzeci w zestawieniu Austriak Stefan Kraft traci do lidera już 183 punkty.

Jak potwierdził w komunikacie Polski Związek Narciarski, Kubackiego zobaczymy w Oberstdorfie na rozpoczęcie 71. Turnieju Czterech Skoczni.