NBA: Sochan z 13 punktami. Spurs przegrali z Magic

Jeremy Sochan/JOHN G. MABANGLO /PAP/EPA

​Jeremy Sochan zdobył 13 punktów, ale jego zespół San Antonio Spurs przegrał na wyjeździe z Orlando Magic 113:133 w piątkowym meczu koszykarskiej ligi NBA. Z bilansem 10 zwycięstw i 22 porażek „Ostrogi” są przedostatnie w Konferencji Zachodniej.

Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w podstawowej piątce i łącznie spędził na parkiecie 26 minut. Na 13 punktów złożyło się sześć celnych z 14 rzutów z gry oraz trafiony jedyny rzut wolny. Jego statystyki uzupełnia dziewięć zbiórek, cztery asysty, dwa bloki, jedna strata i pięć fauli.

O porażce Spurs zadecydowała przede wszystkim słaba w ich wykonaniu czwarta kwarta, przegrana różnicą aż 15 punktów.

Graliśmy dobrze przez niecałe trzy kwarty. Mamy problem z utrzymaniem dobrego poziomu przez 48 minut. Pod koniec trzeciej kwarty posypaliśmy się w obronie i już nie wróciliśmy do gry. To się zdarzało już wcześniej – przyznał trener Spurs Gregg Popovich.W jego zespole najwięcej punktów – 17 – zdobył Keldon Johnson.

W szeregach Magic najlepszy był rezerwowy Cole Anthony, który uzyskał 23 punkty, 10 zbiórek i dziewięć asyst.

Magic z bilansem 13 zwycięstw i 21 przegranych zajmują 13. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.