Kwalifikacje olimpijskie. Polki nadal walczą, a te drużyny już mogą świętować awans

FIVB

Znamy już sześć z 12 drużyn, które na pewno zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w siatkówce kobiet. Wszystko za sprawą zakończenia zmagań w turniejach kwalifikacyjnych w Chinach i Japonii. Poza Francuzkami awans zapewniły sobie m.in. mistrzynie świata czy Europy. Pozostaje czekać na rozstrzygnięcia z turnieju rozgrywanego w łódzkiej Atlas Arenie i oby do tego grona dołączyły polskie siatkarki.

Chociaż polscy kibice czekają na kluczowy mecz reprezentacji Polski z Włochami w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu, to już poznaliśmy kilka drużyn, które na pewno będziemy latem przyszłego roku oglądać na najważniejszej imprezie sportowej czterolecia. 

Znamy sześć drużyn, które zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu 

Pierwszą drużyną, która miała pewny awans była oczywiście reprezentacja Francji z racji bycia gospodarzem całej imprezy. W ostatnich dniach rozgrywane były trzy turnieje, z których wyłonionych zostało sześć drużyn, które także będziemy mogli oglądać na igrzyskach w Paryżu. Poza Polską siatkarki grały także w dwóch innych turniejach rozgrywanych w Chinach i Japonii. 

W Państwie Środka rywalizowały m.in. Holenderki, Dominikanki, czy Serbki. Zmaganiach w Chinach wygrała niespodziewanie Dominikana, która pokonała 3:1 m.in. mistrzynie świata, reprezentację Serbii. Siatkarkom z Bałkanów przypadło ostatecznie drugie miejsce. Wyprzedziły o punkt Kanadę. Gospodynie zajęły dopiero czwarte miejsce, choć na zakończenie turnieju niespodziewanie ograły Serbki 3:1.

Doping własnych kibiców nie pomógł także Japonkom, które u siebie zajęły trzecie miejsce w grupie. Chociaż miały tyle samo punktów, co drugie Brazylijki (po 16), to musiały uznać ich wyższość z powodu mniejszej liczby wygranych spotkań (pięciu przy sześciu Brazylijek). Wygrały Turczynki, które zwyciężyły we wszystkich siedmiu spotkaniach z bilansem setów 21:3!

Z turnieju rozgrywanego w łódzkiej Atlas Arenie awans zapewniły sobie Amerykanki, które w niedzielne popołudnie pokonały Niemki 3:1. Do tego grona dołączy lepsza drużyna z pary Polska – Włochy. W sumie w Paryżu zagra 12 reprezentacji. 

Reprezentacje, które zakwalifikowały się na igrzyska olimpijskie w Paryżu:

  • Francja,
  • Dominikana,
  • Serbia,
  • Turcja, 
  • Brazylia,
  • Stany Zjednoczone.

Polska – Włochy w kwalifikacjach IO. O której mecz „o wszystko”?

W niedzielę 24 września o 20:30 polskie siatkarki zagrają z Włoszkami o zapewnienie sobie awansu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Wygrana jakimkolwiek bilansem setów gwarantuje im pewny wyjazd do Paryża. W innym przypadku potrzebne będzie oglądanie się na ranking FIVB. Relację tekstową z meczu Polska – Włochy będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Zródło: sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com