Lewandowski dostanie Złotą Piłkę? Messi podsunął pomysł

Robert Lewandowski/YOAN VALAT /PAP/EPA

Pismo „France Football” organizujące plebiscyt „Złotej Piłki” rozważa przyznanie Robertowi Lewandowskiemu wyróżnienia za 2020 rok – piszą niemieckie media. W ten sposób redaktorzy chcą się przychylić do sugestii Lionela Messiego.

„France Football” rozważa przyznanie nagrody retrospektywnej za 2020 rok. Potwierdził to redaktor naczelny magazynu Pascal Ferre w rozmowie z portalem Watson.de. Myślę, że nie musimy podejmować decyzji bardzo szybko, możemy to przemyśleć. Powinniśmy też jednocześnie szanować historię Złotej Piłki, która opiera się na demokratycznych wyborach – stwierdził dziennikarz.

Nie możemy być pewni, czy Lewandowski wygrałby tę nagrodę w zeszłym roku, ponieważ nie było wtedy żadnych wyborów. Ale szczerze mówiąc, miałby wtedy wielką szansę na wygraną – dodał.

W ten sposób redakcja przychyliłaby się do sugestii Lionela Messiego, który w trakcie tegorocznej gali, na której otrzymał nagrodę, powiedział, że Polak powinien otrzymać to wyróżnienie

Robert, zasłużyłeś na Złotą Piłkę w ubiegłym roku.Przeszkodziła pandemia, jednak uważam, że powinieneś otrzymać tę nagrodę – powiedział. W ubiegłym roku „France Football” odwołał plebiscyt z uwagi na pandemię koronawirusa.

Wtedy Lewandowski był wymieniany jako główny faworyt do „Złotej Piłki”. Razem ze swoim klubem Bayernem Monachium zdobył mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, a także wygrał Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata. Otrzymał też tytuł Piłkarza Roku FIFA.

Złota Piłka przyznawana od 1956 roku

„France Football” przyznaje swoją nagrodę już od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

Głosują piłkarze, trenerzy i dziennikarze z około 180 krajów. W tym roku mogli przesyłać głosy do 24 października.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com