Lewandowski z setnym golem w europejskich pucharach. Dokonało tego tylko trzech piłkarzy

Piłkarz Barcelony Robert Lewandowski zdobył bramkę w 19. minucie meczu 1. kolejki grupy H Ligi Mistrzów u siebie z Antwerpią. To jego 92. gol w historii występów w Champions League i setny w europejskich pucharach. Barcelona do przerwy prowadzi 3:0.

Lewandowski trafił do siatki z kilku metrów, wykorzystując świetne podanie Joao Felixa. To właśnie Portugalczyk dał „Dumie Katalonii” prowadzenie w 11. minucie.

W klasyfikacji wszech czasów Lewandowski ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo – 140 goli oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu – 129. Obaj w tym sezonie dorobku nie poprawią, bo kariery kontynuują poza Europą.

Jeśli zaś chodzi o łączną ilość bramek w europejskich pucharach, tylko trzech zawodników w historii uzyskało 100 lub więcej bramek – tak, to: