Probierz oficjalnie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Zaprezentowano jego sztab

TVP Info

Marcin Probierz już oficjalnie został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Podczas pierwszego spotkania z mediami w tej roli zapewnił, że nie jest trenerem przypadkowym, a o jego nominacji nie decydowała znajomość z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Wskazał też jasny cel: awans do mistrzostw Europy.

„Moim celem jest, aby wszyscy piłkarze z wielką przyjemnością przyjeżdżali na zgrupowania i abyśmy spełnili cel, jakim jest awans do mistrzostw Europy. Wiem, że jestem w wielu przypadkach osobą kontrowersyjną, dla wielu mój wybór nie był oczywisty. Jednak 20 lat pracowałem na to, żeby to osiągnąć. Mam na koncie ponad 500 meczów w ekstraklasie. Nie jestem przypadkowym trenerem” – powiedział Probierz.

„Atmosfera wokół kadry nie jest zbyt dobra. Chcę żeby zawodnicy z wielką przyjemnością przyjeżdżali na zgrupowania. Proszę kibiców o to, żeby wstrzymali się z oceną i wsparli reprezentację”

– zaapelował nowy szkoleniowiec biało-czerwonych.

„Mój sztab szkoleniowy to połączenie rutyny z młodością. To ludzie, którzy mają swoje zdanie” – oznajmił nowy selekcjoner drużyny narodowej Michał Probierz, którego asystentami będą m.in. byli reprezentacyjni piłkarze Sebastian Mila i Tomasz Kuszczak, który będzie odpowiadał za pracę z bramkarzami.

Drugim trenerem będzie Robert Góralczyk, asystentami selekcjonera Sebastian Mila i Michał Bartosz, z którym współpracował już w Cracovii i kadrze młodzieżowej, a nad formą bramkarzy będą pracować Andrzej Dawidziuk i Tomasz Kuszczak.

Trenerem przygotowania fizycznego będzie Remigiusz Rzepka, a analitykiem pozostanie Hubert Małowiejski, podobnie jak Jacek Jaroszewski lekarzem.

W sztabie pracować będą również m.in. analityk wideo i dietetyk oraz członek zarządu PZPN, a w przeszłości piłkarz Radosław Michalski.

Pierwsze powołania na październikowe mecze muszą zostać wysłane w najbliższych dniach.

„Nie chciałbym mówić o powołaniach zanim się nie spotkamy. W czwartek wybieram się na mecz Legii, a w weekend do Włoch na kolejne spotkania. Jeżdżenie na mecze piłkarzy nigdy nie stanowiło dla mnie problemu” – dodał Probierz.


Probierz, który w niedzielę skończy 51 lat, zastąpił w roli selekcjonera drużyny narodowej Fernando Santosa. Z Portugalczykiem przed tygodniem rozwiązano umowę za porozumieniem stron z powodu słabych wyników.

Debiut nowego szkoleniowca biało-czerwonych – 12 października w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw Europy z Wyspami Owczymi.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com