Medalowe żniwa polskich lekkoatletek! Anna Kiełbasińska pobiegła po brąz podczas mistrzostw Europy

Anna Kiełbasińska ze swoim rekordem sezonu 51,25 wywalczyła brązowy medal dla Polski w biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy w Turcji.

Trwa medalowa passa polskich lekkoatletek w mistrzostwach Europy w Turcji. W piątek Biało-czerwoni wywalczyli dwa srebrne krążki – Adrianna Sułek w pięcioboju oraz Ewa Swoboda w biegu na 60 metrów. Sobota przyniosła dla polskich biegaczek dwa brązowe medale.

Medal Kiełbasińskiej

Na 1500 metrów wywalczyła podium Sofia Ennaoui, a chwilę później podobne osiągnięcie na dystansie 400 metrów powtórzyła Anna Kiełbasińska. Bezkonkurencyjna była rekordzistka świata Femke Bol. Holenderka dość swobodnie wywalczyła złoto z czasem 49,85, wyprzedzając swoją rodaczkę Lieke Klaver 50,57.  Tuż za Holenderkami linię mety minęła Polka.

Wolałaby złoto, ale z takimi dziewczynami, na takim poziomie, z którymi razem trenujemy, to daje ogromną satysfakcję

– powiedziała Kiełbasińska w rozmowie z TVP Sport.

Już przed startem polska biegaczka zdawała sobie sprawę, że Bol biega w innej lidze. Pozostało natomiast pytanie, czy jest szansa wygrać z Klaver.

Wiemy, czym się charakteryzują starty w hali, gdybym miała wyższy tor być może byłaby szansa na srebro