Media: Kolejny klub chce reprezentanta Polski. „Najbliżej porozumienia”

Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Obrońca reprezentacji Polski Kamil Piątkowski niedługo powinien zmienić klub. Jego dotychczasowy zespół RB Salzburg informował już o negocjacjach. Na giełdzie potencjalnych nabywców pojawiają się kolejne firmy. Ostatnio znalazł się na niej nieoczywisty kierunek.

Kamil Piątkowski latem 2021 roku za 5 mln euro trafił z Rakowa Częstochowa do ekipy mistrza Austrii – RB Salzburg. Kariera 22-latka, który ma na koncie trzy występy w reprezentacji Polski nie potoczyła się jednak tak, jak zakładano. Piłkarz z Jasła nie przebił się do pierwszego składu, a jego rozwój zahamowały urazy i mocna konkurencja. W barwach Salzburga wystąpił raptem 20 razy. Lepszą przyszłość może otworzyć przed nim transfer i taki się szykuje.

Kamil Piątkowski odejdzie z Salzburga. Są chętni

O tym, że najprawdopodobniej Piątkowski odejdzie z Salzburga poinformował sam zespół, wyjaśniając jego nieobecność w towarzyskim meczu z Bayernem Monachium. – Nieobecny jest Kamil Piątkowski, który jest w trakcie rozmów kontraktowych z zagranicznym klubem i czeka go potencjalny transfer – napisano na Twitterze. Od tego momentu rozpoczęły się spekulację, dokąd może trafić utalentowany stoper.

Początkowo mówiło się o zainteresowaniu dwóch zespołów – Feyenoordu Rotterdam i Leicester City. Gdyby Piątkowski odszedł do Holandii, dołączyłby do innego reprezentanta kraju Sebastiana Szymańskiego, który w Rotterdamie z powodzeniem gra o pół roku. Jeszcze bardziej kusząco wyglądałaby perspektywa gry w Premier League, choć przebicie się do składu Leicester raczej byłoby dla Polaka za trudne.

Reprezentant Polski trafi do Belgii? Jest blisko porozumienia z KAA Gent

Teraz na stole pojawiła się trzecia opcja. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl Piątkowskiego chciałby ściągnąć także belgijski KAA Gent. Piąty zespół obecnego sezonu ligi belgijskiej ma być na ten moment najbliżej porozumienia z austriackim Salzburgiem. Wydaje się, że w Gencie Polak miałby zdecydowanie większe szanse na regularną grę. Przejście do niego dałoby mu także możliwość występów w Lidze Konferencji Europy.

W obecnym sezonie Kamil Piątkowski odgrywał w zespole z Salzburga marginalną rolę. Zagrał jedynie trzy mecze w austriackiej Bundeslidze i jeden w Pucharze Austrii. Łącznie uzbierał zaledwie 268 minut.

Źródło: sport.pl

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com