Najnowsze informacje ws. zdrowia Zielińskiego. Klub wydał komunikat

screen Eleven Sports

Piotr Zieliński w meczu z Empoli (0:1) sam poprosił o zmianę i przedwcześnie opuścił boisko. Klub opublikował komunikat ws. zdrowia reprezentanta Polski.

W niedzielnym meczu u siebie z Empoli Piotr Zieliński tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie Napoli. Nikt jednak nie spodziewał się, że jego występ potrwa aż tak krótko. Niedługo po 20 minutach gry 27-letni polski pomocnik nagle udał się do ławki rezerwowych, prosząc sztab szkoleniowy o zmianę, a następnie poszedł do szatni.

Wyglądało na to, jakby Zieliński miał problemy z oddychaniem. W jego miejsce na boisku pojawił się wracający po kontuzji Lorenzo Insigne. Według pierwszych nieoficjalnych informacji Zieliński narzekał na ostry ból gardła oraz kaszel, które utrudniały mu oddychanie.

Napoli uspokaja. „Badania nie wykazały niczego niepokojącego”

Napoli po meczu wydało oficjalny komunikat nt. stanu zdrowia reprezentanta Polski. „Piotr Zieliński opuścił boisko z powodu problemów z oddychaniem. Przeprowadzone badania nie wykazały niczego niepokojącego” – napisano. W nieco innym tonie wypowiedział się dla telewizji DAZN trener Luciano Spalletti, zawieszony w tym spotkaniu. – Wciąż nie mamy jasnej sytuacji z Zielińskim, poczuł ból w klatce piersiowej, postanowiliśmy dokonać zmiany, by nie komplikować sytuacji. Czekamy – mówił Spalletti.

Mecz w Neapolu zakończył się niespodziewaną porażką Napoli, które przegrało z beniaminkiem 0:1 po golu Patricka Cutrone w 71. minucie gry. 79 minut w barwach gości rozegrał Szymon Żurkowski, który opuścił boisko z grymasem bólu przez drobny uraz kolana. Po tej porażce Napoli spadło już na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

„Sport.pl Live” – Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – „Sport.pl Live”. Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj: