Polak strzela gola w meczu z PSG. To jednak nie wystarczy na takiego rywala

Przemysław Frankowski pewnie wykonał jedenastkę i już po raz drugi w tym sezonie strzelił gola PSG. Trafienie Polaka nie dało zbyt wiele jego drużynie, ponieważ mistrzowie Francji świetnie spisali się w pierwszej połowie i prowadzą 3:1.

Przemysław Frankowski świetnie radzi sobie w tym sezonie w RC Lens. W bieżącym sezonie rozegrał 30 meczów, w których strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty. Kolejną okazję do zdobycia bramki miał w sobotnim meczu przeciwko PSG. Było to kluczowe spotkanie w kontekście walki o mistrzostwo Francji.

Frankowski z kolejnym golem

Sytuacja RC Lens w tym meczu bardzo skomplikowała się w pierwszej połowie, kiedy czerwoną kartkę obejrzał Salis Abdul Samed. PSG wykorzystało grę w przewadze i pewnie prowadziło aż 3:0. W drugiej części RC Lens doszło do głosu, a głównym bohaterem drużyny był Przemysław Frankowski. W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny dla RC Lens po zagraniu ręką zawodnika paryżan. Do piłki podszedł Polak i pewnym strzałem pokonał Gianluigiego Donnarummę. Co ciekawe, Frankowski już po raz drugi w tym sezonie strzelił gola mistrzom Francji. Za pierwszym razem dokonał tego w styczniowym starciu tych drużyn (3:1).

Mimo gry w osłabieniu RC Lens dobrze prezentowało się w drugie połowie i dążyło do odrobienia strat. Bardzo aktywny był Frankowski, który był bliski strzelenia kolejnego gola, ale Donnarumma świetnie odbił piłkę po jego uderzeniu. Ostatecznie mimo dobre postawy drużyna Polaka nie zdołała zdobyć więcej bramek i przegrała 1:3.

PSG 3:1 RC Lens

Strzelcy: Kylian Mbappe (31′), Vitinha (37′), Leo Messi (40′); Przemysław Frankowski (60′)

Dzięki temu zwycięstwu PSG odskoczyło od drugiego RC Lens na dziewięć punktów i przybliżyło się do mistrzostwa Francji. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek. W następnym meczu ekipa z Paryża zmierzy się z Angers, a RC Lens z Monaco.

Źródło: sport.pl