Rosjanie szykują się na mecz z Polską. Za brak awansu piłkarzom grożą sankcje

fot. rfs.ru

Polscy piłkarze zmierzą się w meczu barażowym przed mistrzostwami świata z Rosją. Tamtejsi politycy zamierzają dodatkowo zmotywować Sborną, a brak awansu może oznaczać kary dla zawodników.

Rosyjscy piłkarze w dramatycznych okolicznościach zaprzepaścili szansę bezpośredniego awansu na mundial w Katarze. Sbrona przegrała w ostatnim grupowym meczu z Chorwacją 0:1 po samobójczym trafieniu Fiodora Kudriaszowa w 81. minucie spotkania w Splicie. Remis dawał Sbornej awans, a pechowa przegrana oznaczała udział w barażach.

Rosyjscy piłkarze mogą zostać ukarani za porażkę z Polską

W tych Rosjanie trafili na Polaków, ale zanim dojdzie do meczu na Łużnikach, to Duma może przegłosować… sankcje dla piłkarzy. Wprowadzenie specjalnego „systemu motywacyjnego” zaproponował polityk Jednej Rosji Władimira Putina – Sułtan Chamzajew.

Mówimy o grzywnach za słabą grę, łamanie dyscypliny. Chcemy uwzględnić też skargi kibiców. Celem tej propozycji jest zwiększenie motywacji rosyjskich piłkarzy do gry z pełnym poświęceniem

– cytuje słowa Chamzajewa portal RSport.

Polityk uważa, że piłkarze nie podchodzą do reprezentowania kraju w wystarczająco ambitny sposób. Chamzajew swoją propozycję zamierza przedstawić do dalszych prac ministrowi sportu.

Biało-czerwoni zmierzą się z Rosją w Moskwie 24. marca. Zwycięzca  zagra decydujący o awansie na mistrzostwa świata mecz z lepszym z pary Szwecja – Czechy.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com