Stal Mielec – Warta Poznań 0-1 w meczu Ekstraklasy

Dawid Szymonowicz cieszy się z gola/Darek Delmanowicz /PAP

Warta Poznań odniosła cenne zwycięstwo w walce o pozostanie w Ekstraklasie, pokonując 1-0 na wyjeździe Stal Mielec.

Mecz nie był ciekawym widowiskiem, a po nim piłkarzy z Podkarpacia żegnały gwizdy i wyzwiska kibiców.

Zespół z Wielkopolski objął prowadzenie w 12. min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasz Trałki najlepiej do piłki wyskoczył Dawid Szymonowicz i głową umieścił ją w siatce.

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) posiadali inicjatywę, ale nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji do wyrównania. Najbliższy zdobycia gola dla Stali w pierwszej połowie był Maciej Domański. Jednak po jego ładnym uderzeniu z rzutu wolnego piłka minęła bramkę gości.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Zadowolona z wyniku Warta oddała inicjatywę rywalowi, zaś Stal nieporadnie atakowała. Właściwie tylko raz było groźnie w polu karnym poznanian. W 84. min. pod odbiciu piłki przez Mateusza Matrasa bliski pokonania bramkarza był Marcin Flis, ale to Jędrzej Grobelny pierwszy dopadł piłki.

PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań 0-1 (0-1)

Bramka: Dawid Szymonowicz (12-głową).

Żółta kartka – PGE FKS Stal Mielec: Marcin Flis, Wiktor Kłos, Grzegorz Tomasiewicz. Warta Poznań: Jakub Kiełb, Jayson Papeau.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 2 718.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek – Konrad Wrzesiński (65. Dominik Steczyk), Mateusz Żyro (78. Dawid Kort), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger – Przemysław Maj (46. Wiktor Kłos), Arkadiusz Kasperkiewicz, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański (85. Bożidar Czorbadżijski) – Oskar Zawada.

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Jan Grzesik, Dawid Szymonowicz (65. Michał Kopczyński), Robert Ivanov, Jakub Kiełb (57. Konrad Matuszewski) – Miguel Luis (57. Jayson Papeau), Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa, Miłosz Szczepański (57. Frank Castaneda) – Adam Zrelak.