Tiger Woods wraca do gry po niemal rocznej przerwie

Słynny golfista Woods jeszcze w grudniu wróci do gry/ERIK S. LESSER /PAP/EPA

Tiger Woods, jeszcze w grudniu wróci do gry. Słynny golfista pauzujący od lutego z powodu poważnych urazów nóg, jakich doznał wskutek wypadku samochodowego, zapowiedział, że w dniach 18-19 grudnia wystąpi wraz z synem Charliem w mistrzostwach PNC, czyli rywalizacji par dla zawodowych graczy i ich dzieci bądź rodziców.

PNC Championship to dwudniowy turniej, który odbędzie się na 36-dołkowym polu w Orlando.

„Chociaż to był długi i pełen wyzwań rok, jestem bardzo podekscytowany, że mogę go zakończyć, startując w PNC Championship z moim synem Charliem” – napisał Woods na Twitterze i dodał, że występ jako ojciec

W listopadzie 45-letni Woods opublikował w mediach społecznościowych nagranie wideo, na którym widać, jak macha kijem i podpisem „postępy”. To sprawiło, że odżyły spekulacje, kiedy jeden z najbardziej znanych golfistów w historii wróci do zawodowej rywalizacji.

W zeszłym tygodniu 15-krotny zwycięzca imprez wielkoszlemowych zorganizował pierwszą od wypadku konferencję prasową i przekazał, że choć nie jest jeszcze gotowy do gry w PGA Tour, to wrócił do dyspozycji i może wystąpić w mniej wymagających zawodach. Stąd decyzja, by zagrać razem z synem na polu położonym blisko domu na Florydzie. Przed rokiem zajęli w tej rywalizacji siódmą pozycję.

Tragiczny wypadek i liczne obrażenia

Do wypadku doszło 23 lutego pod Los Angeles po godzinie 7 rano czasu lokalnego. W miejscu, w którym do niego doszło, na pochyłym i krętym odcinku drogi, obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, a sportowiec jechał 140 km/h. Według policji kierowca w momencie zdarzenia nie hamował, a prawdopodobnie przypadkowo nacisnął na gaz zamiast na hamulec.

Woods musiał przejść skomplikowaną operację dolnej części prawej nogi. Konieczne było zastosowanie wielu śrub, które miały ustabilizować złamane w wielu miejscach kości stopy oraz piszczelową i strzałkową. Szpital opuścił w połowie marca i dalszą część rehabilitacji przechodził w swojej posiadłości na Florydzie.

Z 15 triumfami w turniejach wielkoszlemowych Woods zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Lepszy od niego pod tym względem jest tylko Jack Nicklaus – 18.

Wielu ekspertów określa Woodsa mianem najlepszego golfisty wszech czasów. Na czele rankingu światowego był przez rekordowe 683 tygodnie. W 2019 roku został odznaczony przez Donalda Trumpa Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem przyznawanym cywilom w Stanach Zjednoczonych.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com