Zagraniczne media piszą o wylosowaniu Polski w Lidze Narodów. „Wielki człowiek”

Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

W czwartkowe popołudnie odbyło się losowanie grup przyszłorocznej edycji Ligi Narodów UEFA. Reprezentacja Polski będzie rywalizować z Belgią, Holandią i Walią. Media z tych krajów oceniły wyniki losowania, a większość z nich zwróciła uwagę na Roberta Lewandowskiego.

Po czwartkowym losowaniu nastroje wśród kibiców są raczej pozytywne. Często można było usłyszeć, że będą to „ciekawe” pojedynki, bowiem poza Holandią, z którą biało-czerwoni grali w ostatniej edycji Ligi Narodów będą to starcia przeciwko drużynom, przeciwko którym Polacy dawno nie grali.

W Holandii i Belgii skupiają się na derbach

Holenderskie media przede wszystkim skupiły się na sąsiadującej Belgii, z którą nie wygrali od niemal 25 lat. Dziennik „AD” wskazał, że pojedynki te będą niezwykle ważne z wielu względów. Oceniając wylosowanie reprezentacji Polski wskazano głównie na Roberta Lewandowskiego, którego określono „wielkim człowiekiem”.

Belgijski portal sporza.be napisał, że reprezentacja tego kraju trafiła na „Holandię i Lewandowskiego”. W artykule opisującym wyniki losowania w skupiono się głównie na kapitanie biało-czerwonych i rywalizacji z sąsiadującym państwem. O Walii w ogóle nie wspomniano.

Walijskie media doceniają rywali

Belgijska gazeta „Het Laatste Nieuws” poświęciła spory tekstom derbowemu pojedynkowi z Holandią. Ponadto dziennikarze skupili się na największych gwiazdach wszystkich trzech reprezentacji. Szczegółowo odniesiono się do takich graczy, jak Memphis Depay, Robert Lewandowski i Gareth Bale.

Walijski oddział brytyjskiego dziennika BBC wskazał, że tamtejsza drużyna narodowa trafiła na „trudnych rywali” w fazie grupowej Ligi Narodów. Przypomniano również ćwierćfinał Euro 2016, kiedy to Walijczycy wygrali z Belgią.

Nieco mniej szczegółowo na temat poszczególnych rywali wypowiedzieli się dziennikarze „Wales Online”, którzy napisali, że reprezentacja tego kraju „musi dać z siebie wszystko”. W kontekście biało-czerwonych napisano, że „dawno nie doszło do pojedynku z tym rywalem”.

Źródło: https://www.sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com