Angelina Jolie z wizytą na Ukrainie. Odwiedziła jedną z lwowskich kawiarni

VOGUE Taiwan Creative Commons Attribution 3.0

Angelina Jolie znana z działalności charytatywnej mocno angażuje się w pomoc Ukraińcom, którzy musieli uciekać z kraju w związku z bestialskimi atakami wojsk Putina. Aktorka przyleciała do Warszawy, a następnie udała się do Lwowa! Tam widziano ją w jednej z kawiarni, gdzie rozmawiała z mieszkańcami Ukrainy o ich przeżyciach związanych z wojną.

Mimo, iż w ostatnim czasie media piszą o Angelinie Jolie głównie za sprawa głośnego rozstania z Bradem Pittem oraz losie ich dzieci, aktorka działa prężnie na wielu płaszczyznach. Mocno angażuje się w akcje charytatywne, jest bardzo empatyczna, nie dziwi zatem fakt, iż przyleciała do Polski, do której z Ukrainy uciekło najwięcej ludzi.

Widziano ją… w kawiarni!

Powód przyjazdu aktorki z Hollywood do Polski początkowo nie był do końca znany. Amerykańska aktorka została przyłapana przez fotoreporterów, jak ubrana w szare, szerokie spodnie i długi czarny płaszcz opuszcza warszawskie lotnisko Okęcie ze strefy VIP i odjeżdża czarnym suwem.

Szybko jednak okazało się, iż celebrytka z Polski udała się na Ukrainę. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć oraz filmików, jak Angelina Jolie spędzała czas w jednej z lwowskich kawiarni. 

„Tak jak wielu z Was, ja także modlę się za Ukraińców. Ja i moi koledzy związani z UNHCR skupiamy się na niesieniu pomocy i zapewnieniu podstawowych praw człowieka uchodźcom, którzy musieli opuścić swój kraj. Widzieliśmy już raporty na temat ofiar i osób, które uciekały z własnych domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co się dalej wydarzy, ale to bardzo ważny moment zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i z perspektywy prawa międzynarodowego”

– napisała aktorka jakiś czas temu na Instagramie.

Angelina Jolie charytatywnie

Aktorka, jak nikt inny, zdaje sobie sprawę z potrzeby niesienia pomocy cierpiącym. Od 2000 roku, kiedy w Kambodży kręciła film „Lara Croft: Tomb Raider”, jest czynnie zaangażowana w pomoc humanitarną. Celebrytka odwiedziła ponad 30 krajów. Warto wspomnieć, iż Angelina Jolia została swego czasu mianowana Ambasadorem Dobrej Woli UNHCR. Nieustannie od ponad 20 lat pomaga także uchodźcom na całym świecie. Zapewnia im lepszy standard życia czy dostęp do nauki. Ponadto, walczy również o prawa kobiet, a także wspiera wiele fundacji i inicjatyw. Osobiście prowadzi kilka m.in. Inicjatywę Zapobiegania Przemocy Seksualnej. Aktorka wraz z byłym mężem – Bradem Pittem adoptowała trójkę dzieci z krajów Trzeciego Świata. Maddox pochodzi z Kambodży, Pax z Wietnamu, a Zahara z Etiopii. 

Źródło: niezalezna.pl, plotek.pl, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com