„Bild am Sonntag”: Niemiecka prokuratura wszczęła dochodzenie przeciwko Łukaszence

Maxim Guchek / AP

Niemiecka gazeta „Bild am Sonntag” informuje, że tamtejsza prokuratura wszczęła dochodzenie przeciwko Alaksandrowi Łukaszence. Jest on podejrzewany o organizowanie przemytu ludzi.

„Bild am Sonntag”: Niemieckie władze uważają, że Łukaszenka odpowiada za kryzys migracyjny

„Bild am Sonntag” pisze, że coraz więcej migrantów dociera przez Polskę z Białorusi do Niemiec. Tylko przedwczoraj zatrzymano na granicy z Polską 291 osób. Według niemieckich władz białoruskie państwo przemyca migrantów do Europy, ponieważ Alaksandr Łukaszenka chce w ten sposób wymusić zniesienie sankcji, nałożonych na niego przez Unię Europejską.

Kryzys migracyjny. Ponad 33 tys. wniosków o azyl w niemieckim urzędzie ds. migracji

Jak czytamy w dziennikumigranci przylatują na Białoruś z takich miast Bliskiego Wschodu, jak Bagdad, Dubaj, Bejrut czy Damaszek. Korzystają z białoruskich wiz studenckich, a każdy z migrantów musi zapłacić do czterech tysięcy euro. Po przylocie do Mińska są przewożeni przez straż graniczną lub milicję na granicę z Polską, w miejsca, gdzie prawdopodobnie nie ma polskich strażników. Jeśli uda im się przekroczyć granicę, jadą do Niemiec.

„Bild am Sonntag” podaje, że sytuacja w brandenburskim ośrodku recepcyjnym w Eisenhüttenstadt, który znajduje się przy polskiej granicy, jest bardzo napięta i już zostały tam już rozstawione namioty mające chronić przed zimą. Władze niepokoi także sytuacja związana z uchodźcami, którzy zostali już uznani w Grecji i kierują się do Niemiec. W BAMF (Federalnym Urzędzie ds. Migracji i Uchodźców) jest już ponad 33 500 takich wniosków o azyl. 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com