Brytyjski wywiad ujawnia: Rosja musi wstrzymać ataki. Kreml czeka na wyprodukowanie pocisków

By Dsns.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116201380

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii powołując się na najnowsze ustalenia wywiadowcze zwraca uwagę na zmianę taktyki po stronie rosyjskiej. Wskazuje na to odstęp pomiędzy kolejnymi rosyjskimi uderzeniami dalekiego zasięgu na Ukrainę. Dłuższe przerwy między następującymi po sobie atakami spowodowane są brakami amunicji. „Rosja musi teraz najpierw zgromadzić masę krytyczną nowo wyprodukowanych pocisków” – informuje brytyjski wywiad.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej podano, że w czwartek Rosja przeprowadziła falę co najmniej 80 uderzeń dalekiego zasięgu na ukraińską infrastrukturę krytyczną, używając do tego pocisków manewrujących, pocisków obrony powietrznej w roli pocisków ziemia-ziemia, irańskich dronów jednokierunkowych oraz niezwykle dużą liczbę hipersonicznych pocisków balistycznych odpalanych z powietrza.

Jak wskazano, była to pierwsza duża fala uderzeń dalekiego zasięgu od 16 lutego i prawdopodobnie jedna z największych od grudnia 2022 roku, a ukraińskie władze poinformowały o co najmniej 11 zabitych cywilach.

Odstęp między falami uderzeń prawdopodobnie rośnie, ponieważ Rosja musi teraz zgromadzić masę krytyczną nowo wyprodukowanych pocisków bezpośrednio z zakładów przemysłowych, zanim będzie mogła przeprowadzić wystarczająco mocne uderzenia, aby przytłoczyć ukraińską obronę powietrzną.

– ocenia brytyjski wywiad.

Źródło

About Post Author

1 thought on “Brytyjski wywiad ujawnia: Rosja musi wstrzymać ataki. Kreml czeka na wyprodukowanie pocisków

  1. Ewentualnie tak. Ale w BenderowReichu rrkrutacja weszla juz do restauracji i dyskotek. Wszedl do dyskoteki – wyszedl juz w wojsku! A co robic? Nikt nie chce bronic Glownego benderowca z Kijowa i tym bardziej za niego umierac. Sa chetny w kraju, bo wladze cos szykuja do poszerzenia, zaostrzenia , i poglebiena z moto o troske bezpieczenstwa. I wycienczaja budzet krajowy, byle doczekac sie wrzesnia do czasu wyborow. A dalej pienidze wezma z pakietow socjalnych. No, a co robic?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com