Fałszowała Smoleńsk, a teraz pomoże mordować Ukraińców. „Gazeta Polska” o nowej pracy Tatjany Anodiny

premier.gov.ru, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Tatjana Anodina, była przewodnicząca Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) i postać odpowiedzialna za kłamliwy raport dotyczący katastrofy smoleńskiej, zmieniła niedawno swoje stanowisko. Jak informuje „Gazeta Polska” – została doradcą Borisa Aloszyna, postaci zaangażowanej w produkcję dronów używanych przez rosyjskie wojsko w agresji przeciwko Ukrainie.

„Obecność w kabinie dyrektora protokołu dyplomatycznego MSZ Mariusza Kazany i dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika oraz przewidywana negatywna reakcja prezydenta Lecha Kaczyńskiego stanowiła presję na załogę Tu-154M, by lądować w Smoleńsku”. Te kłamliwe słowa wypowiedziane przez Anodinę w 2011 roku były policzkiem dla Polaków, podobnie jak i smoleński raport MAK.

Jak pisze „GP” – od niedawna Anodina współpracuje z Narodową Inicjatywą Technologiczną (NTI) Aeronet, organizacją non-profit zrzeszającą środowiska biznesowe i eksperckie. Pracuje ona nad rozwojem technologii dronów. A rozwój bezzałogowych statków powietrznych jest dla Rosji kluczowy, co podkreślił sam prezydent Władimir Putin.

Boris Aloszyn, nowy szef Tatjany Anodiny, jest kluczową postacią w produkcji wojskowych dronów i znalazł się na liście sankcji UE w związku z rosyjską interwencją na Ukrainie.

„GP” podkreśla też rolę Anodiny w kontekście katastrofy smoleńskiej oraz jej zaangażowanie w kontrowersyjny remont Tu-154 w zakładach w Samarze. 

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com