Hamas „bliski osiągnięcia porozumienia” z Izraelem. Już dziś dojdzie do zawieszenia broni? Oto warunki

Fot. Leo Correa / AP Photo

Hamas jest bliski osiągnięcia porozumienia z Izraelem w sprawie zawieszenie broni – przekazał przywódca palestyńskiej organizacji. Bojownicy ujawnili, jakie mają być warunki rozejmu. Poinformowano również, że jedno państwo odegrało w negocjacjach kluczową rolę.

Przywódca Hamasu stwierdził, że jego organizacja jest „bliska osiągnięcia porozumienia w sprawie rozejmu” z Izraelem. Ismail Hanijja w oświadczeniu przesłanym Agencji Reutera przekazał, że rolę mediatora w negocjacjach odgrywa Katar, który otrzymał już informacje na temat proponowanych warunków rozejmu.

Hamas i Izrael ogłoszą wkrótce zawieszenie broni? „Drobne kwestie praktyczne” pozostają do rozwiązania

Jak poinformowała 21 listopada Al Jazeera, „porozumienie o zawieszeniu broni może zostać ogłoszone jeszcze dzisiaj”. Dwa dni wcześniej premier Kataru powiedział, że tymczasowe zawieszenie broni będzie możliwe po rozwiązaniu „drobnych kwestii praktycznych”, które pojawiły się w toku negocjacji.

Członek Hamasu Izzat al-Rishq stwierdził, że rozmowy w sprawie zawieszenia broni trwają już kilka tygodni. Dodał, że wszystkie organizacje palestyńskie, które biorą udział w walce z Izraelem, zaakceptowały treść wypracowanego porozumienia.

Hamas opisał warunki zawieszenia broni z Izraelem. Chodzi o uwolnienie zakładników i pomoc dla Gazy

Izzat al-Rishq przedstawił warunki zawieszenia broni z Izraelem. Przekazał, że obie strony konfliktu mają uwolnić przetrzymywane kobiety i dzieci. Porozumienie w sprawie rozejmu ma również obejmować zasady dotyczące pomocy humanitarnej, udzielanej osobom przebywającym w Strefie Gazy. Przedstawiciel Hamasu dodał, że podczas negocjacji skupiono się także na ustaleniu, jak długo będzie trwało zawieszenie broni. Zaznaczył, że szczegóły porozumienia zostaną ogłoszone przez Katar.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com