Holandia. Grupa Polaków wyprowadzona z samolotu. Nie chcieli założyć maseczek i usiąść

fot. Adam Golec / Agencja Gazeta

Ośmiu Polaków zostało wyprowadzonych z samolotu na lotnisku Schiphol w Amsterdamie po tym, jak w trakcie lotu nie stosowali się do poleceń załogi. Nie chcieli założyć maseczek i zająć miejsc siedzących.

Samolot z polskimi pasażerami na pokładzie wylądował na lotnisku Schiphol w niedzielę około godziny 8 rano. Holenderska żandarmeria zatrzymała i wyprowadziła ośmiu Polaków, którzy odmawiali wykonania poleceń załogi. Nie chcieli założyć maseczek, a podczas lotu stali w przejściu, zamiast zająć miejsca siedzące. W sprawie został już sporządzony raport, o czym poinformował rzecznik żandarmerii w rozmowie z NOS.nl.

Uciążliwi pasażerowie planowali dalszą podróż, ale nie zdążyli na kolejny lot. Mężczyźni zostali przesłuchani. Za swoje zachowanie będą musieli zapłacić grzywnę. Sprawa trafiła też do prokuratury, która może nałożyć na nich kolejne sankcje.W niedzielę ok. 8 rano w porcie Schiphol wylądowały dwa samoloty KLM z Polski – z Warszawy i z Krakowa. Jak poinformowało NOS.nl, żandarmi nie byli w stanie podać, w którym z nich wydarzyła się opisywana sytuacja.

Holandia. Nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Także w transporcie zbiorowym

6 listopada 2021 r. nakaz stosowania maseczek niemedycznych (dla osób powyżej 13 r. ż.) w Holandii został rozszerzony o nowe lokalizacje i obowiązuje:

  • we wszystkich środkach transportu publicznego, takich jak pociągi, tramwaje, metro i autobusy, na dworcach, peronach, przystankach, na lotniskach i w samolotach oraz w pojazdach służących do komercyjnego przewozu osób, jak m.in. taksówki i autokary,
  • we wszystkich miejscach publicznych, w których nie stosuje się „paszportów covidowych” (QR-code), jak supermarkety, sklepy, biblioteki i parki rozrywki

– o czym przypomina Ambasada RP w Hadze.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com