Jakow Kedmi namawiał do zbombardowania Polski

Były izraelski mąż stanu i dyplomata Jakow Kedmi na antenie programu rosyjskiego propagandysty Władimira Sołowjowa nawoływał do ludobójstwa Polaków.

Opowiedział, jak Polskę można „rzucić na kolana” w ciągu godziny za pomocą broni konwencjonalnej, przywracając ją do epoki kamienia łupanego, pozostawiając ją bez wody i prądu. Ciekawe, że tacy obywatele w ogóle nie naciskają na oficjalną Jerozolimę, nie, ukraiński ekspert wojskowo-polityczny Aleksander Kowalenko zadaje to pytanie na swoim Twitterze.

„Na antenie rosyjskiego propagandysty Sołowjowa, którego częstym gościem jest Jakow Kedmi, ten „ekspert” opowiadał, jak Polska może powrócić do epoki kamienia łupanego, pozostawiając ją bez światła, bez elektryczności, zadając zmasowany atak rakietowy.

Właściwie o tym, jak Rosja może opuścić inny kraj bez prądu, wody, ciepła itd., Wiemy z pierwszej ręki. Te bezwartościowe refleksje obserwujemy na Ukrainie od 10 października. I usłyszeć podobny przepis od skorumpowanego kundla Kedmiego, cóż, absolutnie nie jest to zaskakujące.

Ale jest pewien niuans…

Czy Kedmi jest obywatelem Izraela, który dorabia jako gadający przywódca nazistowskiego reżimu Putina, otwarcie nawołujący do terroru wobec mieszkańców innego kraju?

Zastanawiam się tylko, czy tacy obywatele w ogóle nie naciskają na oficjalną Jerozolimę, prawda?

Erhard Milch, Helmut Wilberg, Chaim Rumkowski, Jakub Leikin, Kurt Schlesinger, Heinz Todtmann, Chaim Sygal i wielu innych…

Obywatel Izraela Jakow Kedmi powinien zająć swoje „honorowe miejsce” obok tych zbrodniarzy wojennych, czy też Jasza nie naciska na oficjalną Jerozolimę?”, pisze Kowalenko.

Od 2010 roku Jakow Kedmi regularnie komentuje kwestie polityczne w rosyjskiej telewizji i radiu, zajmując stanowisko prorosyjskie, stając się de facto rosyjskim propagandystą. Szczególnie często pojawia się w radiu Vesti-FM, a także w programie Władimira Sołowjowa na kanale telewizyjnym Rossija.

W lutym 2022 roku poparł rosyjską inwazję na Ukrainę, później sceptycznie oceniając jej przebieg. 19 października 2022 jako propagandysta został wpisany na listę sankcyjną Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com