Kolejna tajemnicza śmierć w kręgach Kremla. Nie żyje były rosyjski dowódca oraz jego żona

Wikimedia Commons

Były dowódca 6. Armii Rosyjskich Sił Powietrznych i Sił Obrony Powietrznej Władimir Swiridow oraz jego żona zostali znalezieni martwi. To już kolejny przypadek zagadkowej śmierci na szczytach rosyjskich władz, do której doszło od czasu rozpoczęcia otwartego ataku na Ukrainę.

– Ciało 68-letniego generała znaleziono w jego domu we wsi Andżijewskij w Kraju Stawropolskim. Obok niego znaleziono ciało jego 72-letniej żony Tatiany – poinformował w mediach społecznościowych Anton Geraszczenko, doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy. – Według kanałów rosyjskiego Telegramu małżonkowie zmarli około tydzień temu. Przedstawiciele służby gazowniczej przeprowadzili w domu badania i nie stwierdzili przekroczenia dopuszczalnego stężenia substancji szkodliwych. Przyczyna śmierci Władimira i Tatiany Swiridowów nie jest znana. Jedno jest pewne – wyżsi rangą urzędnicy wojskowi i osoby bliskie Kremlowi w dalszym ciągu w tajemniczych okolicznościach umierają w Rosji – dodał. 

Po rozpoczęciu pełnoskalowej inwazji na Ukrainę w tajemniczych okolicznościach zginęło w Rosji wiele osób związanych z rosyjską armią, przemysłem zbrojeniowym, służbami specjalnymi czy też branżą technologiczną i paliwową. Przypominamy, że w sierpniu głośno było o śmierci generała rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony (FSO) Giennadija Łopyriowa, który od 2017 roku odbywał wyrok za korupcję. Prawdopodobnie był on „strażnikiem tajemnic” dotyczących prywatnej rezydencji Władimira Putina w Gelendżyku nad Morzem Czarnym.

Nie był on jednak pierwsza dziwną ofiarą. W poprzednich miesiącach w tajemniczych okolicznościach zginęli m.in.: szef służby transportowej w firmie Gazprom Inwest Leonid Szulman, były wiceprezes Gazprombanku Władisław Awajew, były dyrektor generalny koncernu gazowego Nowatek Siergiej Protosienia, generał Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) Lew Sockow, emerytowany generał Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Jewgienij Łobaczow, były wiceszef głównego zarządu MSW ds. walki z ekstremizmem generał Władimir Makarow, konstruktor pocisków manewrujących Kalibr Paweł Kamniew oraz konstruktor nowych systemów rakietowych Angara Paweł Niestierow.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com