Krymski ruch oporu ujawnia: Nasz agent przeniknął na rosyjskie lotnisko w Woroneżu

Ukraińsko-tatarski ruch oporu Atesz oświadczył, że agent tej organizacji przeniknął na rosyjskie lotnisko wojskowe „Baltimore” w Woroneżu. Stacjonują tam samoloty myśliwsko-bombowe Su-34, używane do ataków na Ukrainę.

Lotnisko jest bazą 47. Gwardyjskiego Pułku Lotnictwa Bombowego rosyjskich wojsk powietrzno-kosmicznych. Atesz powiadomił w sobotę, że „niedawno” na teren obiektu przedostał się jeden z jego „agentów”.

„Na tym lotnisku stacjonują myśliwce bombardujące Su-34, które dokonują ataków na Ukrainę. W niektórych z nich (samolotach) ruskich czekają teraz niespodzianki”

– podał Atesz na Telegramie.

„Przekazaliśmy również Siłom Operacji Specjalnych (Ukrainy) wiele cennych informacji na temat tego miejsca. Wkrótce zobaczymy efekty naszych działań” – zapowiedzieli partyzanci.

We wpisie podali dokładne współrzędne geograficzne lotniska oraz opublikowali zdjęcia samolotów i helikopterów stojących na jego płycie. Zamieścili również nagrania wideo z bazy „Baltimore”.

Atesz to ukraińsko-tatarski ruch oporu działający w Rosji, a także na Krymie i innych terytoriach Ukrainy okupowanych przez Kreml. Doniesienia o pierwszych skutecznych operacjach partyzanckich Ateszu pojawiły się na początku lutego 2023 roku.

Źródło: pap, niezalezna.pl

Foto: https://t.me/atesh_ua/4906 – @Wladimir_atesh_ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com