Moskwa wyrzuca kobiety z dziećmi na polskiej granicy

Grupa kobiet z dziećmi pod presją białoruskich służb próbowała nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Taką informację przekazała w piątek podlaska policja.

„Wczoraj około godziny 20.00 w rejonie Kuźnicy białoruskie wojsko, używając siły, próbowało przepchnąć na polską stronę 35 osób. Większość z nich to kobiety i dzieci” – powiedział Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, cytowany przez Telewizję Polską. „Białoruskie wojsko spychało tych ludzi na ogrodzenie z drutu kolczastego” – twierdzi.

Według rzecznika, próba ta została udaremniona. Wszyscy migranci pozostali po stronie białoruskiej. Obecnie przebywa tam około 200 osób.

Według Krupy, w pobliżu miejscowości Polovce zebrała się grupa około 100 migrantów. „Nie próbowali przekroczyć granicy. Na miejscu, po stronie polskiej, interweniowało kilkudziesięciu policjantów wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Wojska Polskiego – zaznaczył.

Wcześniej pisaliśmy Polskie Nowiny, że dzieci migrantów na Białorusi zbierają się w oddzielne grupy, aby organizować akcje propagandowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com