Niemcy. Monachium chce przyjąć migrantów z polsko-białoruskiej granicy. „Szybko i bez zbędnej biurokracji”

Leonid Shcheglov/AP

W komunikacie opublikowanym przez władze Monachium czytamy, że miasto chce przyjąć migrantów, którzy od kilku tygodniu przebywają na polsko-białoruskiej granicy. „Nie możemy dłużej oglądać, jak ci ludzie pozostają na granicach UE bez perspektyw i w niepewności, a nawet umierają z głodu i chorób” – podkreśliła burmistrz Verena Dietl.

Monachium ogłosiło się w lipcu 2019 roku bezpieczną przystanią i przystąpiło do ogólnoniemieckiego sojuszu „Miasta bezpiecznej przystani”. Razem ze 107 miastami oraz gminami jest zaangażowane w pomoc osobom spoza Unii Europejskiej, np. Afganistanu. Miasta te oferują im potrzebną ochronę.

Niemcy. Monachium chce przyjąć migrantów koczujących na granicy 

W środę stolica Bawarii opublikowała komunikat, w którym wyraziła chęć przyjęcia migrantów znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej. Władze Monachium potępiły także sposób traktowania migrantów. Burmistrzyni miasta Verena Dietl pod koniec października napisała do niemieckiego rządu w sprawie pomocy uchodźcom na granicy i zadeklarowała chęć przyjęcia migrantów „szybko i bez zbędnej biurokracji”. 

Verena Dietl: Unia Europejska nie może dłużej stać bezczynnie w tej rozpaczliwej sytuacji

„Wiele osób musi znosić nieludzkie warunki na pograniczu polsko-białoruskim i pozostaje uwięzionych na ziemi niczyjej bez odpowiedniej opieki medycznej i żywności. Nie możemy dłużej oglądać, jak ci ludzie pozostają na granicach UE bez perspektyw i niepewności, a nawet umierają z głodu i chorób. W obliczu zbliżającej się zimy sytuacja się pogarsza. Unia Europejska nie może dłużej stać bezczynnie w tej rozpaczliwej sytuacji” – podkreśliła Verena Dietl.Burmistrzyni Monachium dodaje, że ratowanie życia oraz ochrona praw człowieka są priorytetem. „Dlatego po raz kolejny proponujemy przyjąć do Monachium szybko i bez zbędnej biurokracji osoby, które uciekły ze strefy przygranicznej i zapewnić im dostęp do regularnych procedur azylowych tutaj” – zapowiedziała Dietl.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com