Niemcy przedłużają kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią

fot. Grzegorz Gołębiowski - Own work, CC BY-SA 4.0 - Wikipedia Commons

Minister spraw wewnętrznych RFN Nancy Faeser poinformowała, że resort przedłuża kontrole na granicach z Polską, Czechami i Szwajcarią do 15 grudnia. Jak informuje rzecznik niemieckiego MSW – ma to zostać wkrótce zgłoszone Komisji Europejskiej w Brukseli.

Rzecznik powiedział, że od 16 października na granicy z Polską wykryto około 3300 nielegalnych wjazdów, a 1100 nieautoryzowanym wjazdom udało się zapobiec.

„Oznacza to, że te środki działają i należy je w tej chwili kontynuować”

– stwierdził przedstawiciel MSW. Jeśli ktoś zostanie zatrzymany na granicy i wyraźnie zaznaczy, że chce ubiegać się o azyl, zazwyczaj otrzymuje pozwolenie na wjazd do Niemiec.

Ogólnie celem kontroli jest „powstrzymanie coraz bardziej pozbawionej skrupułów i brutalnej działalności przestępczej przemytników ludzi” – powiedział rzecznik. Na przykład, ponad 30 przemytników zostało ostatnio zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej.

Szefowa MSW Nancy Faeser ogłosiła 16 października wprowadzenie stacjonarnych kontroli na granicach RFN z Polską, Czechami i Szwajcarią początkowo na 10 dni. Od tego czasu kilkakrotnie je przedłużano. Kontrole przeprowadzane są też na granicy z Austrią. Niemieckie MSW uzasadnia te działania utrzymującą się wysoką liczbą nielegalnych przyjazdów i działalnością przemytniczą.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com