Niemcy: rząd Brandenburgii potępia „wojnę hybrydową” Mińska i Moskwy

Źródło: Patrick Pleul/dpa via AP Licencja do 20211026

Władze kraju związkowego Brandenburgia nie spodziewają się szybkiego opadnięcia fali migrantów, którzy docierają do Niemiec nowym szlakiem przez Białoruś. Zdaniem tamtejszego MSW Niemcy znalazły się w obliczu „wojny hybrydowej”, sterowanej przez Mińsk i Moskwę.

Szef brandenburskiego MSW Michael Stübgen zaznaczył, że handel ludźmi uprawiany przez Białoruś i Rosję „jest poważnym przestępstwem, wymagającym odpowiedzi ze strony Berlina i Brukseli.

Nie ulega wątpliwości, że ten obrzydliwy handel ludźmi jest organizowany w Mińsku i Moskwie. Jesteśmy świadkami wojny hybrydowej, która może ogarnąć cały kontynent

– ostrzegł polityk CDU.

Zdaniem wicepremiera Stübgena należałoby się zastanowić nad nowym systemem relokacji, który odciążyłby przepełnione ośrodki w Brandenburgii i Polsce. Liczba osób, przybywających ze wschodu do Niemiec, wzrosła gwałtownie wraz z nasileniem się prowokacji Mińska na polsko-białoruskiej granicy. Od sierpnia do Niemiec przedostało się w ten sposób około 4 tysiące 300 migrantów.

Z rosnącą falą migrantów zmaga się szczególnie przygraniczne miasto Eisenhüttenstadt.

Docierają tam głównie dorośli mężczyźni z Iraku, Syrii oraz Iranu, choć teraz już także z innych krajów. Zauważamy, że ta celowo uruchomiona fala ulega zwiększeniu

– podkreślił Michael Stübgen.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com