Panika na Krymie. Przywódca prorosyjskich terrorystów boi się, że armia Putina nie obroni półwyspu

By Совет министров Республики Крым, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123496548

Brytyjski wywiad ujawnia, że na Krymie narastają niepokoje. „Przywódca okupowanego przez Rosję Krymu Siergiej Aksjonow rozwija paramilitarne jednostki, bo prawdopodobnie obawia się, że regularna armia rosyjska nie byłaby w stanie obronić półwyspu” – przekazało w brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej wskazano, że w ciągu co najmniej ostatnich 20 lat w Rosja nastąpił rozrost grup paramilitarnych z jej regularnych sił zbrojnych, ale ta „paramilitaryzacja” dramatycznie przyspieszyła od czasu inwazji Rosji na Ukrainę i jest szczególnie ważna na Półwyspie Krymskim.

Dodano, że Aksjonow odegrał kluczową rolę w utworzeniu kilku lokalnych jednostek, które często odwołują się do tradycji kozackiej, a większość z nich otrzymała półoficjalny status jednostek rezerwowych regularnej armii.

Aksjonow prawdopodobnie chce podbudować swoje patriotyczne referencje poprzez rekrutację bojowników, ale prawdopodobnie obawia się również o zdolność regularnej armii do obrony półwyspu. Główny element rosyjskiego garnizonu, 22. Korpus Armii, jest obecnie w większości rozmieszczony poza półwyspem i poniósł ciężkie straty.

– ujawnia brytyjski wywiad.

Źródło

1 thought on “Panika na Krymie. Przywódca prorosyjskich terrorystów boi się, że armia Putina nie obroni półwyspu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com