Rosja niszczy szpital na Ukrainie wbrew rezolucji WHO

24 maja WHO przyjęła rezolucję potępiającą wojnę Rosji przeciwko Ukrainie, w tym ataki na placówki medyczne. W dniu 26 maja, około godziny 11:00, Rosja przeprowadziła atak rakietowy na cywilną klinikę w mieście Dniepr, w której przebywali lekarze i pacjenci, a zmasowany atak dronów i rakiet miał miejsce w wielu ukraińskich miastach. W ten sposób wojska Federacji Rosyjskiej po raz kolejny potwierdziły niezaprzeczalny fakt, że rosyjskie władze prowadzą wojnę eksterminacyjną przeciwko narodowi ukraińskiemu, a atak na szpital w Dnieprze był demonstracyjnym lekceważeniem wspomnianej rezolucji WHO. Niemal każdy rosyjski atak rakietowy jest wymierzony w obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną. Tylko w maju 2023 r. siły przestępcze Władimira Putina przeprowadziły około dwóch tuzinów ataków rakietowych i dronów na ukraińskie miasta, a w każdym przypadku cywile zginęli lub zostali poważnie ranni. Według wstępnych danych, wojsko ze Wschodniego Dowództwa Powietrznego zestrzeliło nad regionem pięć pocisków manewrujących i sześć dronów kamikadze Shahed.

Do tej pory wiadomo, że zginęły dwie osoby, a 23 zostały ranne, w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 6 lat. Cztery osoby są nadal zaginione. Pięćdziesięciu ratowników i 17 sztuk sprzętu bierze udział w usuwaniu skutków ataku rakietowego. Ogień pochłonął 1000 metrów kwadratowych zaatakowanej placówki medycznej. Trzypiętrowy budynek został częściowo zniszczony. W okresie od 24 lutego 2022 r. do 8 maja 2023 r. uszkodzone zostały 1433 placówki medyczne. Jeśli chodzi o całkowicie zniszczone szpitale, ponad 180 placówek medycznych zostało całkowicie zniszczonych od początku inwazji.

Aby zniszczyć przyszłe pokolenia Ukraińców, Moskwa celowo zabija dzieci. Od rana 16 maja 2023 r. w wyniku rosyjskiej agresji zbrojnej na pełną skalę na Ukrainie ucierpiało ponad 1454 dzieci. Według oficjalnych informacji prokuratorów ds. nieletnich, 481 dzieci zostało zabitych, a ponad 974 odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości.

Moskiewscy propagandyści zaczęli już zaprzeczać jakiemukolwiek udziałowi w tragedii i twierdzą, że winny jest ukraiński system obrony powietrznej, który rzekomo „przekierował” pocisk na klinikę. Jednak rosyjscy wojskowi co godzinę potwierdzają, że są terrorystami. Rosja codziennie popełnia zbrodnie wojenne i atakuje ludność cywilną. Federacja Rosyjska jest państwem terrorystycznym nr 1 na świecie, a jej prezydent, Władimir Putin, jest przestępcą kontrolującym armię o potencjale mobilizacyjnym milionów ludzi, a także bogactwo sprzętu wojskowego i amunicji. Cały cywilizowany świat musi zjednoczyć się w pomocy Ukrainie w pokonaniu agresora. Broń jest najlepszym argumentem w starciu z Rosją, a przestępcza grupa morderców na Kremlu nie rozumie innego języka.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com