Rosyjscy zbrodniarze zaatakowali Dniepr. Są ofiary…

twitter.com/@nexta_tv

Co najmniej jedna osoba zginęła, zaś 23 zostało rannych w wyniku dzisiejszego rosyjskiego ataku rakietowego na klinikę w Dnieprze w środkowo-wschodniej Ukrainie. Wśród rannych jest dwoje dzieci. Los czterech osób jest nieznany…

O ataku, do którego doszło przed południem, poinformował m.in. prezydent Wołodymyr Zełenski.

„Atak rakietowy na klinikę w mieście Dniepr. Według obecnych informacji jedna osoba zginęła, a 15 zostało rannych. Na miejscu trwa likwidacja następstw ostrzału i akcja ratownicza. Zaangażowane zostały wszystkie niezbędne służby”

– pisał szef państwa w Telegramie po uderzeniu.

„Rosyjscy terroryści po raz kolejny potwierdzają swój status bojowników ze wszystkim co ludzkie i uczciwe” – podkreślił Zełenski. 

Szef Dniepropietrowskiej Wojskowej Administracji Obwodowej Serhij Łysak podał później, że po ataku rosyjskich rakiet hospitalizowano 23 osoby.

„Już 23 rannych w Dnieprze. 21 rannych w szpitalu. Zginął 69-letni mężczyzna. Przechodził obok, gdy rakieta rosyjskich terrorystów trafiła w miasto”

– napisał w Telegramie.

„Wśród rannych w Dnieprze jest dwójka dzieci. Chłopcy trzy i sześć lat. Obaj hospitalizowani. Lekarze oceniają ich stan jako średni. Hospitalizowano także 11 dorosłych. Dwoje w stanie ciężkim” – informował wcześniej Łysak. 

Szef obwodowej administracji wojskowej powiadomił ponadto, iż w wyniku ataku w klinice wybuchł pożar, który objął 1 tys. m powierzchni. „Trwają poszukiwania człowieka, który może znajdować się pod gruzami” – relacjonował.

Według ukraińskiego rzecznika praw człowieka Dmytra Łubinca poszukiwane są ogółem cztery osoby.

„Rosja walczy z ludnością cywilną i uderza rakietami i bombami lotniczymi w cywilne obiekty”

– skomentował w Telegramie.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com