Papież pozdrowił komunistycznego przywódcę Chin

pixabay.com/Annett_Klingner

Papież Franciszek w drodze z Rzymu do Mongolii w nocy z czwartku na piątek wysłał telegram z pozdrowieniami i życzeniami do prezydenta Chin Xi Jinpinga w chwili, gdy jego samolot przelatywał nad terytorium tego kraju.

Zgodnie z tradycją depesze z pozdrowieniami są wysyłane do przywódców wszystkich państw, nad którymi leci samolot z papieżem.

Szczególną uwagę zwraca się na słowa Franciszka skierowane do Xi w związku z podejmowanymi przez Watykan staraniami na rzecz normalizacji stosunków z Pekinem.

Papież napisał w telegramie do prezydenta:

„Kieruję pozdrowienia i życzenia dla Jego Ekscelencji i narodu Chin w chwili, gdy znajduję się w przestrzeni powietrznej Pańskiego kraju w drodze do Mongolii”.

„Zapewniając Pana o moich modlitwach o pomyślność narodu, proszę dla Was wszystkich o Boże błogosławieństwo jedności i pokoju” – dodał.

Papież kilkakrotnie wyznał wcześniej, że bardzo chciałby odwiedzić Chiny.

Telegramy z pozdrowieniami podczas 9-godzinnego lotu do stolicy Mongolii – Ułan Bator, Franciszek wystosował także do przywódców Włoch, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Czarnogóry, Bułgarii, Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu i Kazachstanu.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com