Powiększa się liczba więźniów politycznych na Białorusi. To już 1465 osób

Wiasna

Centrum Praw Człowieka „Wiasna” poinformowało o uznaniu kolejnych 20 obywateli Białorusi za więźniów politycznych. Tym samym licznik przetrzymywanych przeciwników łukaszenkowskiego reżimu dobił do 1465 osób.

Na początku 2023 r. aktywiści informowali, że liczba więźniów politycznych na Białorusi nieznacznie przekroczyła tysiąc osób. Minęło dwa i pół miesiąca, a  przeciwników reżimu Łukaszenki, niesłusznie aresztowanych, torturowanych i skazywanych w sfingowanych procesach, jest już 1465. 

W ostatnich dniach Centrum Praw Człowieka „Wiasna” dopisało do listy więźniów politycznych kolejnych 20 osób. Wszystkich łączą absurdalne zarzuty – znieważenie głowy państwa, działanie na szkodę pożytku publicznego, uszkodzenie mienia etc. 

Na Białorusi trwają zatrzymania, rewizje, tortury w aresztach śledczych, wywierana jest presja na więźniów politycznych, praca niezależnych mediów uznawana jest za działania ekstremistyczne

– ostrzega Centrum „Wiasna”.

Aktywiści ostrzegają, że rzeczywista liczba więźniów politycznych na Białorusi jest znacznie wyższa, gdyż wiele z tych przypadków po prostu nie zostało ujawnionych.

Źródło

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com