Propaganda w Niemczech ma być prowadzona przez Rosyjską Cerkiew Prawosławną

Propagandą w Niemczech zajmie się berlińska diecezja Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (ROC), która posiada liczne parafie we wszystkich krajach związkowych Niemiec. Jest to konieczne, aby nadal tuszować liczne zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskie wojsko podczas agresji na Ukrainie. Informacje na ten temat zostały opublikowane w bońskim czasopiśmie Myheimat.

„Obecnie, według dostępnych informacji, wydaje się, że berlińska diecezja Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej (ROC), która posiada liczne parafie we wszystkich krajach związkowych Niemiec, zaangażowała się w promowanie propagandy na terytorium Niemiec” – czytamy w artykule.

Gazeta stwierdziła, że Moskwa postanowiła wykorzystać kościół do wzmocnienia swoich wpływów w społeczeństwie niemieckim, ponieważ wszyscy rosyjscy nadawcy zostali zablokowani w UE.

Myheimat zauważa, że „ordynariusz diecezji berlińsko-niemieckiej arcybiskup Tichon z okazji 22 czerwca (81. rocznica napaści Niemiec na ZSRR) zamierza z pomocą swoich parafian zorganizować miesięczny maraton charytatywny, którego celem będzie zebranie pomocy humanitarnej w celu jej dalszego dostarczenia na tereny okupowane przez wojska rosyjskie na Ukrainie”.

Jednocześnie „wszystko to jest planowane pod pozorem umacniania przyjaźni niemiecko-rosyjskiej, łącznie z zaangażowaniem Centrum Koordynacyjnego ds. pracy z młodzieżą prawosławną w Niemczech, którego członkowie pod hasłem „rosyjskie cerkwie prawosławne w Niemczech – ucieleśnienie historii stosunków między Niemcami a Rosją” mają być aktywnie zaangażowani w zbiórkę pomocy humanitarnej niemieckich rówieśników” na te propagandowe imprezy.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com