Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem – mówi dziennikarka Jessikka Aro w rozmowie z Michałem Rachoniem

Nelli Kivinen - Facebook

– Tym, co zauważam po 10 latach badań nad działaniami Rosji w celu zmiany sposobu myślenia ludzi, jest to, że nawet najlepsi eksperci nie uświadamiają sobie, jak ogromna jest siła rażenia tego zjawiska. A najgorsze jest to, że rosyjski przekaz jest wręcz przeznaczony do manipulacji nad podejmowaniem decyzji przez innych ludzi oraz manipulacji ich zachowaniem – z Jessikką Aro, znaną na świecie fińską dziennikarką tropiącą manipulacje Rosji, rozmawia Michał Rachoń.

W najnowszym numerze „Gazety Polskiej” znajdą Państwo wywiad z Jessikką Aro, znaną fińską dziennikarką śledczą, która od lat zajmuje się tropieniem manipulacji Rosji. Autorka książki „Światowa wojna Putina” opowiada o wojnie informacyjnej prowadzonej przez Kreml, która ma na celu przejęcie kontroli nad umysłami ludzi i rozpropagowanie polityki Rosji na całym świecie. Aro podkreśla, że wojna informacyjna jest częścią operacji militarnych przeciwko Zachodowi, a decyzje w tej sprawie podejmują najwyższej rangi wojskowi w Rosji.

W rozmowie z dziennikarzem „Gazety Polskiej” Michałem Rachoniem Aro opowiada również o swoich osobistych doświadczeniach związanych z katastrofą smoleńską. Dziennikarka podkreśla, że informacje na temat Smoleńska zostały tak znakomicie zmistyfikowane przez Rosję, że kraj ten skutecznie zamiata tę sprawę pod dywan i niszczy wszelkie dowody, równocześnie siejąc dezinformację i przekonując, że przyczyną katastrofy były błędy polskich pilotów lub Lecha Kaczyńskiego.

W wywiadzie Aro mówi również o tym, jak Rosja atakowała ją za publikacje na temat swojego wpływu na przestrzeń informacyjną Zachodu. Dziennikarka podkreśla, że była oczerniana i dyskredytowana, a nawet zmuszona do zwiększenia zabezpieczeń w mediach społecznościowych i zastrzeżenia dostępu do konta na Twitterze, by odciąć różnego sortu fanatyków rozprzestrzeniających rosyjską propagandę.

Źródło: Gazeta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com