Rosjanie stracili kolejny samolot Su-25

Minionej nocy ukraińskie wojsko zestrzeliło rosyjski samolot szturmowy Su-25 w kierunku Pokrowska w obwodzie donieckim – poinformował sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. To już piąta rosyjska maszyna tego typu zestrzelona w Ukrainie w tym miesiącu.

Liczba ataków na kierunku pokrowskim wzrosła do 25. (…) Sytuacja pozostaje napięta, w dziewięciu miejscach nadal trwają starcia. Według dostępnych informacji ukraińskie oddziały zniszczyły rosyjski samolot szturmowy Su-25″ 

– czytamy w komunikacie zamieszczonym na na Facebooku.

To już piąty rosyjski Su-25 zestrzelony przez Ukrainę w tym miesiącu. Sztab generalny poinformował w środę, że od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku Rosja straciła ponad 350 samolotów.

Zaprojektowany przez Związek Radziecki Su-25, w kodzie NATO Frogfoot, jest silnie opancerzonym samolotem szturmowym, który zapewnia bliskie wsparcie powietrzne rosyjskim wojskom lądowym. Su-25 pomagają siłom Rosji przeprowadzać intensywne ataki na wielu odcinkach frontu wschodniego, który obejmuje znaczną część obwodu donieckiego Ukrainy.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Foto: Fedor Leukhin CCA-SA 2.0 – Wikipedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com