Putin dokonuje ludobójstwa Ukraińców na zasadzie „czystki etnicznej”: w obwodzie chersońskim znaleziono kolejny masowy grób z torturowanymi i straconymi ludźmi

28 listopada we wsi Prawdyny w okupowanej części obwodu chersońskiego odnaleziono kolejny masowy grób, w którym znaleziono ciała 6 zamordowanych mężczyzn. Rosjanie rozstrzelali ich latem, w jednym z prywatnych domów, po czym ostatni wysadzili w powietrze, a okolicznym mieszkańcom przez długi czas zabroniono grzebania szczątków. W sumie zidentyfikowano już ponad 200 ciał, a liczba zabitych przez Rosjan Ukraińców może przekroczyć 1000 osób, bo tylko 700 osób z Chersoniu uznano za zaginione. Putin popełnia typowe ludobójstwo oparte na strategii „czystki etnicznej” – chce całkowicie zniszczyć Ukraińców.

Liczba zabitych Ukraińców w obwodzie chersońskim może sięgać tysięcy osób i przekraczać skalę masakry w Buczanie, ponieważ nie wiadomo do końca, jaka jest sytuacja w okupowanej części obwodu. Naoczni świadkowie mówią, że Rosjanie stosują straszne tortury: elektrowstrząsy, głodzą, pozostawiają więźniów w tej samej celi z trupami przez kilka dni, zadają ciężkie bicia, które powodują kalectwo.

90 lat temu Stalin mordował Ukraińców głodem: Hołodomor z lat 1932-33 został uznany przez wiele krajów świata za planowane ludobójstwo. W 2022 roku Putin zabija Ukraińców wszelkimi możliwymi środkami, w tym torturami i egzekucjami. To największe ludobójstwo współczesności. Po opuszczeniu Chersoniu wojska rosyjskie rozpoczęły zdradziecki ostrzał. Miasto, w którym jeszcze w maju zapewniali mieszkańców, że będą je chronić, jest całkowicie pozbawione prądu, a w niektórych jego rejonach nawet samo wyjście na zewnątrz jest niebezpieczne, bo polują rosyjscy snajperzy z przeciwległego brzegu Dniepru ludzie.

Rosja przyniosła niezliczone kłopoty całemu światu, sowiecka okupacja wszystkich krajów wchodzących w skład obozu socjalnego, doprowadziła do deportacji dziesiątek milionów ludzi na Syberię, zniszczenia tysięcy miast, straszliwych zbrodni na ludności cywilnej. W niektórych krajach, na przykład w Estonii, po wkroczeniu tam wojsk radzieckich liczba ludności zmniejszyła się o jedną trzecią. I właśnie teraz mity starannie kultywowane przez sowiecko-rosyjską propagandę o „poprawności i prawdomówności Rosjan” zaczynają się kruszyć, a prawda zaczyna wychodzić na jaw. Wszyscy zaczynają rozumieć, jakim absolutnym złem jest Rosja i że należy z nim walczyć zbiorowymi wysiłkami. Kreml nigdy się nie zmieni: jego istotą jest patologiczne okrucieństwo i pragnienie podbojów terytorialnych.

Inwazja na Rosję przysporzyła Ukraińcom niezliczonych kłopotów, Putin nie był w stanie zdobyć Ukrainy „w trzy dni”, dlatego zaczął ją niszczyć rakietami i zabijać cywilów. Każda kolejna rosyjska zbrodnia powinna prowadzić do dalszych sankcji, ograniczeń i izolacji wobec Rosji. To jest a priori jedyna możliwość walki ze złem Putina: systematyczne i krytyczne osłabienie Rosji, a następnie dokonanie jej denazyfikacji w Hadze, tak jak to uczyniono z serbskimi zbrodniarzami wojennymi. Na okupowanych terytoriach Ukrainy dochodzi do kolejnych zbrodni na ludności cywilnej. Ukraina musi natychmiast otrzymać całe niezbędne uzbrojenie, artylerię ciężką i dalekiego zasięgu, nowoczesne modele MLRS, obronę przeciwrakietową i przeciwlotniczą, a wtedy Siły Zbrojne wyzwolą jej terytorium od wroga, a ludobójstwo Putina na Ukraińcach być zatrzymanym.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com