RLI: Aby zablokować starania Szwecji o przystąpienie do NATO, Kreml użył agentów GRU Federacji Rosyjskiej

W demonstracyjnej akcji spalenia Koranu pod ambasadą Turcji w Sztokholmie Zarząd Główny Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji (agencja wywiadu zagranicznego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej) prawdopodobnie wykorzystał niczego niepodejrzewającego przywódcę Hard Line partii, Rasmus Paludan, za pośrednictwem miejscowego dziennikarza Changa Johannesa Fricka, który według licznych wskazań jest agentem rosyjskiego wywiadu zwerbowanym do prowadzenia operacji psychologicznych. Instytut Roberta Lansinga pisze o tym.

„Dążenie Sztokholmu do integracji z NATO stało się przedmiotem troski Moskwy. W rezultacie Kreml rozpoczął operację eskalacji napięć między Turcją a Szwecją w kontekście zbliżających się wyborów w Ankarze, zdając sobie sprawę, że w trakcie trwającej kampanii atak na religijny symbol islamu nie może pozostać niezauważony” – donosi RLI.

Według analityków wybór Rosji padł na Paludana w związku z jego udziałem w akcjach spalenia Koranu w Danii, Niemczech i Francji, a także demonstracji karykatury proroka Mahometa, co jest surowo zabronione w islamie.

„Tak więc najprawdopodobniej akt prowokacji religijnej jest scenariuszem organizowania aktywnych wydarzeń. Wcześniej takie działania ostatecznie wywoływały zamieszki, a nawet ataki terrorystyczne, jak w przypadku siedziby Charlie Hebdo we Francji. Kreml jest w pełni usatysfakcjonowany skrajnie prawicową ideologią i antyimigrancką polityką Paludana, która jest wykorzystywana do prowadzenia operacji wywiadowczych w ramach ruchu antyimigranckiego w całej Europie, który Moskwa aktywnie promuje od 2015 r. mówi.

About Post Author

1 thought on “RLI: Aby zablokować starania Szwecji o przystąpienie do NATO, Kreml użył agentów GRU Federacji Rosyjskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com