Robert Lansing Institute: Kreml nakazuje swoim szpiegom w Europie Zachodniej intensyfikację operacji informacyjnych i psychologicznych w celu zdyskredytowania Ukrainy i jej sojuszników

Kreml, Moskwa / autor: Pixabay

Na tle nieudanej inwazji wojskowej na Ukrainę i destabilizacji sytuacji w samej Rosji, Kreml zlecił swoim szpiegom w Europie Zachodniej przeprowadzenie operacji informacyjnych i psychologicznych mających na celu ukrycie nowych zbrodni wojennych popełnionych przez Rosjan w obwodzie charkowskim (Ukraina) w celu zdyskredytowania Ukrainy i jej sojuszników oraz zakłócenia dostaw pomocy wojskowej.

W tym celu Rosja planuje zaangażować członków niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AdG), o których wiadomo, że planują odwiedzić okupowany przez Rosję Donbas w dniach 20-28 września 2022 roku pod okiem rosyjskiego wywiadu wojskowego, który koordynuje ich wspólne działania.

Wizyta została ogłoszona przez członka AdG Christiana Blixa 12 września. Została ona zgłoszona przez Robert Lansing Institute

„We wrześniu tego roku stało się wiadome, że niektórzy członkowie AdG z Saksonii-Anhalt i Nadrenii Północnej-Westfalii, zamierzają w dniach 20-28 września 2022 roku odwiedzić okupowany przez Rosję Donbas pod kierunkiem rosyjskiego wywiadu wojskowego, który koordynuje ich wspólną pracę. Niektórzy członkowie partii z tego regionu byli wcześniej zaangażowani w rosyjskie operacje. Celem wizyty jest popularyzacja rosyjskich narracji na temat sytuacji w Donbasie, dyskredytacja armii ukraińskiej i zwrócenie uwagi na działania humanitarne Rosji – napisała RLI.

Niemieccy politycy, jak zauważa RLI, powinni też odwrócić globalną uwagę od zbrodni wojennych Rosji poprzez kontrargumenty wobec Ukrainy i zagranicznych żołnierzy.

 Podczas wizyty przedstawiciele partii AdG będą musieli za pośrednictwem mediów dezinformować opinię publiczną, że Ukraina wykorzystuje zachodnią pomoc wojskową do ataków na ludność cywilną i infrastrukturę.

„Delegacja najwyraźniej poleci najpierw do Rostowa nad Donem (Rosja), a stamtąd uda się do okupowanego Donbasu.

 Najprawdopodobniej delegacja otrzyma zgodę na spotkanie z ukraińskimi jeńcami; dzięki temu Rosja może w przyszłości odmówić podobnego dostępu ONZ czy Czerwonemu Krzyżowi.

 W ten sposób AdG powinna wypełnić pustkę w sprawie rosyjskiego przetrzymywania jeńców wojennych i obalić informacje o torturach, pozasądowych egzekucjach, przymusowych amputacjach i innych naruszeniach Konwencji Genewskiej przez Rosjan.

Wierzymy, że delegacja zostanie zabrana do nowo zajętych wiosek na wschodzie Ukrainy, gdzie otrzyma pseudo dowody na lokalne poparcie dla Rosjan.

Moskwa planuje rozdawać miejscowym pomoc humanitarną przed delegacją – podała publikacja.

W skład delegacji mają wejść:

• Natalie Veit, członek partii Alternatywa dla Niemiec, Nadrenia Północna-Westfalia;

• Svetlana Risto, członkini partii Alternatywa dla Niemiec, Nadrenia Północna-Westfalia;

• Dr Christian Blix, poseł Alternatywy dla Niemiec w parlamencie krajowym Nadrenii Północnej-Westfalii;

• Daniel Wald, poseł do parlamentu krajowego Saksonii-Anhalt z ramienia partii Alternatywa dla Niemiec;

• Dr Hans-Thomas Tillschneider, zastępca szefa grupy parlamentarnej Alternatywa dla Niemiec w parlamencie kraju związkowego Saksonii-Anhalt.

Przypomnijmy, że w lutym 2018 roku 10 członków niemieckich parlamentów landowych Nadrenii Północnej-Westfalii, Berlina i Badenii-Wirtembergii, reprezentujących AdG, nielegalnie odwiedziło zaanektowany przez Rosję Krym, aby rozmawiać o zniesieniu sankcji nałożonych przez kraje zachodnie.

 W marcu 2018 roku członek AdG Ulrich Eme wraz ze skrajnie prawicowym dziennikarzem Manuelem Ochsenreiterem występował jako obserwator nielegalnych wyborów prezydenckich na Krymie w ramach tzw. misji obserwacji wyborów. „Misja została zorganizowana przez Leonida Słuckiego, przewodniczącego rosyjskiej parlamentarnej komisji spraw międzynarodowych i przewodniczącego zarządu Rosyjskiej Fundacji Pokoju, w celu obserwacji nielegalnych wyborów prezydenckich na Krymie.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com