Wielka Brytania. Para prezydencka oddała hołd królowej Elżbiecie II

Twitter/AG

Para prezydencka oddała hołd królowej Elżbiecie II przy trumnie wystawionej w pałacu w Westminster Hall. Wraz z Andrzejem i Agatą Kornhauser-Dudą cześć zmarłej władczyni oddał ambasador RP w Wielkiej Brytanii Piotr Wilczek. Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek.

W niedzielę para prezydencka udała się do Wielkiej Brytanii na pogrzeb królowej Elżbiety II. Podczas wizyty Andrzej Duda spotka się z nową premierką – Liz Truss.

Pogrzeb Elżbiety II. Ponad 500 przedstawicieli państw pożegna królową

Pogrzeb najdłużej panującej monarchini Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 12 polskiego czasu w londyńskim opactwie Westminster. W uroczystości pożegnania królowej wezmą udział przywódcy, politycy i arystokraci z całego świata. 

Swoją obecność w uroczystości pogrzebowej Elżbiety II potwierdzili m.in. prezydent USA Joe Biden, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, prezydent Francji Emmanuel Macron czy cesarz Japonii Naruhito i cesarzowa Masako. Według dziennika „The Telegraph” na uroczystości pogrzebowej pojawi się również pierwsza dama Ukrainy – Olena Zełenska.

W uroczystości weźmie udział czwórka jej dzieci – król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward oraz ich małżonkowie: królowa małżonka Camilla, hrabina Wessex Sophie i Sir Tim Laurence. Obecne będą również wnuki królowej.

CNN donosi, że przedstawiciele Syrii, Wenezueli, Afganistanu, Rosji, Białorusi oraz Myanmaru nie otrzymali zaproszenia na uroczystość.

Po uroczystości pogrzebowej królowa spocznie w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Tam też są pochowani jej rodzice, jej siostra – księżniczka Małgorzata i jej mąż – książę Filip.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com