„Rosja próbuje wywołać wrażenie, że kraje bałtyckie będą następne”

kremlin.ru - kremlin.ru

Rosja usiłuje wzmocnić operacyjne w przestrzeni informacyjnej, które mają wywołać wrażenie, że porażka Ukrainy jest nieunikniona, a kraje bałtyckie będą następne – oświadczył Janis Sarts, dyrektor Centrum Eksperckiego NATO ds. Komunikacji Strategicznej w Rydze.

Kraje bałtyckie podjęły szereg działań, by utrudnić Rosji przeprowadzanie operacji informacyjnych, np. zablokowały dostęp do rosyjskich kanałów telewizyjnych. Nie oznacza to jednak, że Moskwa przestała podejmować próby takich działań – oznajmił Sarts, cytowany w środę przez portal LSM.

Szef Stratcom NATO przyznał, że w ostatnim czasie Moskwa próbuje w przestrzeni informacyjnej Łotwy wzmocnić wrażenie tego, że klęska Ukrainy jest nieunikniona.

„Widzieliśmy, jak wielu przedstawicieli władz mówiło o tym. Rosja próbuje wywołać wrażenie nieuchronności tego, że +Ukraina przegra+, a +kraje bałtyckie będą następne+”

– podkreślił ekspert.

Według Sartsa przekaz rozpowszechniany przez Rosję różni się w zależności od tego, kto ma być jego odbiorcą. „Są osoby, które Rosja uznaje za (swoich) zwolenników. Dla nich są jedne wiadomości, a dla pozostałych są inne” – wyjaśnił.

Pod tym względem cele Kremla są takie same, jak na Ukrainie: by jednych zdemoralizować, a innych wezwać do oczekiwania – podsumował Sarts.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com