Rosjanie ostrzelali w Wigilię centrum Chersonia. Są ofiary. „Zabijanie dla zastraszenia i przyjemności”

W sobotę 24 grudnia Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Chersoń w Ukrainie. Z informacji doradcy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wynika, że w ostrzale zginęło co najmniej pięć osób, a kolejnych 20 zostało rannych.

„Co najmniej pięć osób zginęło, a kolejnych 20 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ostrzału centrum Chersonia” – napisał na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy – Kyryło Tymoszenko. Z kolei jak podaje ArmyInform, według stanu na godzinę 12:30 (ukraińskiego czasu) w ataku na Chersoń rannych zostało już 35 cywilów, z czego w stanie ciężkim jest co najmniej 16 Ukraińców – informację tę potwierdził już także Tymooszenko.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie ostrzelali Chersoń. Cały obwód był atakowany przez najeźdźców aż 74 razy w ciągu doby

Wśród rannych w obwodzie chersońskim jest sześcioletnia dziewczynka – przekazał szef administracji wojskowej tego obwodu Jarosław Januszewycz. Dziecko trafiło do szpitala w stanie ciężkim. Zostało ranne wieloma odłamkami. 

Januszewycz dodał, że obwód chersoński był ostrzeliwany w ciągu doby aż 74-krtotnie. Rosyjscy najeźdźcy używali artylerii, wyrzutni wieloprowadnicowych, czołgów i moździerzy.

„To nie jest drażliwa treść – to prawdziwe życie w Ukrainie. Chersoń. W wigilię Bożego Narodzenia, w centralnej części miasta. To terror, zabijanie dla zastraszenia i przyjemności. Świat musi zobaczyć, z jakim absolutnym złem walczymy” – napisał na Twitterze prezydent Wołodymyr Zełenski. Polityk udostępnił też zdjęcia z Chersonia po rosyjskim ataku.

Zełenski dodał na Telegramie, że ostrzał Chersonia był aktem terroru. „Tam nie ma obiektów wojskowych” – podkreślił prezydent Ukrainy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com