Rosjanie zaatakowali ośrodek wypoczynkowy w Ukrainie. Zastosowali taktykę powtórnego uderzenia

facebook.com/OlexanderAGololobov/

Rosjanie zaatakowali w niedzielę przed południem ośrodek rekreacyjny we wsi Czerkaska Łozowa w obwodzie charkowskim – przekazały ukraińskie służby. Zginęło sześć osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Prokuratura Okręgowa w Charkowie podała w niedzielę po południu, że Federacja Rosyjska skierowała na teren ośrodka dwie rakiety typu Iskander-M. Atak miał zostać przeprowadzony z obwodu biełgorodzkiego w Rosji. Z wstępnych doniesień wynikało, że zginęło czterech mężczyzn i kobieta w siódmym miesiącu ciąży, a kilkanaście osób zostało rannych, w tym m.in. policjant i ratownik medyczny. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła potem do sześciu w związku ze śmiercią 68-letniego rannego. Do 27 osób wzrosła z kolei liczba rannych.

Pierwsza rakieta uderzyła ok. godz. 11, druga – 10 minut później. „Państwo agresora po raz kolejny zastosowało w obwodzie charkowskim taktykę „powtórnego uderzenia”, mającą na celu śmierć ludności cywilnej, funkcjonariuszy organów ścigania, lekarzy i ratowników” – komentowali ukraińscy śledczy.

Wojna w Ukrainie

Rosjanie już od ponad tygodnia prowadzą ofensywę w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy. Chcą zdobyć miasto Wowczańsk. Po tym, jak przed kilkoma dniami weszli do części dzielnic Wowczańska, brak jest informacji o tym, że przesunęli się dalej. Z dostępnych danych wynika jednak, że mogą oni próbować okrążyć miasto i nie zrezygnują z dalszych ataków.

Jak czytamy w najnowszym raporcie amerykańskiego think tanku Instytut Badań nad Wojną, zdobycie Wowczańska jest dla Rosjan zadaniem priorytetowym, bowiem stworzyłoby to im dogodną platformę do dalszej ofensywy. Ataki Rosjan trwają też na wschodnich rubieżach obwodu charkowskiego w kierunku Kupiańska. Terenem zaciekłych walk pozostaje też Donbas – szczególnie linia frontu na zachód od Awdijiwki, Bachmutu i Marjinki.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com