Zamach na Roberta Ficę. Policja ma nową teorię dotyczącą sprawcy

Fot. REUTERS/Claudia Greco

Policja bada nową wersję śledczą dotyczącą zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę. Zdaniem funkcjonariuszy Juraj C., który strzelał do Ficy, mógł działać we współpracy z kimś innym. Dotychczas słowackie służby zakładały, że zamach przeprowadził „samotny wilk”.

Minister spraw wewnętrznych Słowacji poinformował 19 maja, że policjanci pracują nad nową wersją dotyczącą zamachu na Roberta Ficę. – Sprawca zamachu mógł nie działać sam. To jedna z wersji przyjętych przez śledczych – przekazał.

Zamach na premiera Słowacji. Szef MSW: Wykasowano historię aktywności zamachowca

Szef słowackiego MSW powiedział na konferencji prasowej, że dwie godziny po zamachu historia aktywności zamachowca w mediach społecznościowych została wykasowana. Zdaniem śledczych prawdopodobnie nie zrobił tego ani mężczyzna, który strzelał do Roberta Ficy, ani jego żona.

Dotąd słowackie służby zakładały, że w zamachu na Ficę brał udział wyłącznie Juraj C., który działał jako „samotny wilk”. Teraz policjanci badają jednak wersję, zgodnie z którą 71-latek był członkiem grupy osób wspierających się wzajemnie przy organizowaniu zamachu. Podczas konferencji poinformowano też, że C. miał rozmawiać o planach dotyczących zamachu ze swoimi znajomymi.

Słowacja. Juraj C. strzelał do Roberta Ficy. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Robert Fico został postrzelony 15 maja. Juraj C., który strzelał do premiera Słowacji, jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa z premedytacją w ramach zemsty na osobie podlegającej ochronie. 71-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie. C. miał powiedzieć policjantom, że strzelał do Ficy z powodów politycznych. Jak wynika z doniesień medialnych, 71-latek stwierdził, że nie zgadza się z działaniami słowackiego rządu.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com