Rośnie groźba zmasowanych ataków rakietowych na ukraińskie miasta

Główne zagrożenie dla Ukrainy pochodzi z Morza Czarnego. Obecnie na Ukrainę wycelowanych jest 40 pocisków manewrujących, są to dwa okręty podwodne i cztery naziemne nośniki rakiet. Ponadto obecnie zaobserwowano jeden duży okręt desantowy pełniący służbę na morzu, pozostałe przebywają bliżej swoich baz na okupowanym Krymie.

W ciągu ostatniego dnia rosyjskie samoloty Su-25 dokonały nalotów w pobliżu miejscowości Marinka i Krasnogorovka. Śmigłowce Ka-52 ostrzelały okolice Nowobachmutówki i Mi-8 pod Aleksandropolem. Armia rosyjska ostrzelała moździerze, MLRS i haubice na Awdiejewkę, Tonienkę, Newelskoje, Maryinkę, Orechowa, Poprosnoje i Nowobachmutowkę. W kierunku Bachmuta Rosja ostrzeliwała obszary w pobliżu Nowego Jorku, Zolote, Wrubovka, Kamyshevakhi, Berestovoye i Ługańska.

W Siewierodoniecku trwają starcia. Armia rosyjska ostrzeliwała Siewierodonieck, Lisiczańsk, Ustinowkę, Toszkowkę, Zolote i Gornoe. Rosyjska artyleria ostrzeliwała Dolinę, Krasną Polanę, Nową Dmitrowkę, Gruszuwachę, Dubrowno. Na terenie zakładów chemicznych Azot ukrywają się cywile, w tym dzieci. Roślina jest poddawana ciągłemu ostrzałowi przez Federację Rosyjską.

Ponadto armia rosyjska uderzyła w pobliżu Charkowa, Krinicznej, Gusarówki, Bajkraku i Czepola oraz ostrzelała wieś Gremyach w obwodzie czernihowskim z moździerzy 120 mm.

Od rana 10 czerwca oficjalna liczba ofiar dzieci na dzień nie zmieniła się – 263. Wzrosła liczba rannych – 491. Dzieci najbardziej ucierpiały w obwodzie donieckim – 192, Charkowie – 132, Kijowie – 116, Czernihów – 68, Ługańsk – 53, Chersoń – 52, Mikołajów – 48, Zaporoże – 30, Sumy – 17, w Kijowie – 16, obwód Żytomierz – 15.

About Post Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com