Rosyjski bombowiec przechwycony nad Danią. Poderwano myśliwce NATO

Fot. Maciej Wasilewski / Agencja Wyborcza.pl

Rosyjski bombowiec został przechwycony nad terytorium Danii w poniedziałek rano – informuje „The Spectator”. W akcję włączono holenderskie F-16 i maszyny duńskich sił zbrojnych.

Holenderskie F-16 wystartowały w poniedziałek nad ranem po tym, gdy rosyjski bombowiec zbliżył się do przestrzeni powietrznej krajów Beneluksu – poinformował rzecznik ministerstwa obrony.

Jak informuje „The Spectator”, samoloty wystartowały z bazy lotniczej Volkel zaraz po otrzymaniu informacji o pojawieniu się rosyjskiej maszyny. Do akcji włączyły się maszyny duńskich sił zbrojnych. Finalnie rosyjski samolot został przechwycony przez nie nad terytorium Danii.

Rosyjskie samoloty regularnie naruszają przestrzeń powietrzną NATO. Do największego nasilenia takich incydentów dochodziło w czerwcu tego roku.

21 rosyjskich samolotów przechwyconych w 21 dni

Pod koniec czerwca brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o przechwyceniu w zaledwie trzy tygodnie 21 samolotów rosyjskich sił powietrznych, które zbliżyły się do estońskiej przestrzeni powietrznej na tyle blisko, że uznano to za naruszenie międzynarodowych standardów bezpieczeństwa. Akcje dotyczyły m.in. samolotów myśliwskich, VIP, transportowych, ale także samolotów wywiadowczych oraz bombowców dalekiego zasięgu. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com