Atak na Odessę. Rosjanie użyli dronów kamikadze i pocisków Kalibr

W nocy Rosjanie zaatakowali infrastrukturę portową w Odessie dronami kamikadze. Użyli także pocisków Kalibr. Trzy osoby zostały ranne, dwa budynki stanęły w ogniu.

W nocy 14 sierpnia rosyjscy okupanci trzykrotnie zaatakowali Odessę. Siły obrony powietrznej zestrzeliły 15 szturmowych dronów i osiem pocisków typu Kalibr. Szczątki zestrzelonych pocisków uszkodziły supermarket i hostel. Trzy osoby zostały ranne – informuje „Ukraińska Prawda”. Jak precyzują Siły Zbrojne Ukrainy – ranni to pracownicy sklepu. Zarówno supermarket, jak i hostel, ogarnął ognień. Wybuchy uszkodziły także okna i balkony kilku budynków, oraz zaparkowane w pobliżu samochody. 

Dzień wcześniej Rosjanie zaatakowali z powietrza cywilne obiekty w obwodzie chersońskim. 7 osób zginęło, a 13 zostało rannych.

Wojna w Ukrainie. Sytuacja na froncie

W ciągu ostatniej doby na froncie doszło do prawie 30 starć. Agresor atakował w rejonie Awdijiwki i Kupiańska. Jak podał Sztab Generalny Ukrainy, Rosjanie bezskutecznie próbowali odzyskać pozycje w okolicach Bachmutu i Zaporoża. Ukraińcy kontynuują kontrofensywę w rejonach Melitopola i Berdiańska. Według portalu Bussines Insider ukraińska armia zniszczyła rosyjski czołg nowej generacji T-90. Żołnierze użyli do tego drona, który można kupić w sklepie za 500 dolarów. Ukraiński minister obrony Ołeksandr Reznikow w rozmowie z dziennikiem „The Guardian” podkreślił, że kontrofensywę spowalniają stawiane przez agresora pola minowe. Według ukraińskiego podczas wycofywania Rosjanie pozostawiają za sobą średnio 5 min ma metr kwadratowy. 

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com